event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2019

Lähtöryhmät erikseen

Iso Lähtö

Sailed: 8, Discards: 3, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 20, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 14.5. 21.5. 28.5. 4.6. 11.6. 13.8 20.8. 27.8. 3.9. 10.9. Total Nett DH/W
1 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 13 (6) 12 (4) (7) 12     10 15 79 62  
2 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 (3) 10 (8) (6) 11 10     12 17 77 60  
3 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 9 (1) (1) (-) 5 14     14 11 55 53  
4 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 5 (4) 10 (1) (3) 6     8 13 50 42  
4 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 11 12 (2) (2) (-) 4     6 9 46 42  
6 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 (DNF) 14 6 14 (-) (-)     - - 34 34  
7 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 (-) (-) (-) - - 16     16 - 32 32  
8 Jesse Kylänpää 11390 RPS Ree Dehler 34 SV Iso 1.27 (-) (-) 14 16 (-) -     - - 30 30  
9 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 7 (2) 4 8 (-) (1)     3 4 29 26  
10 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 (-) (-) (-) - - 8     - 7 15 15  
11 Panu Kuitunen 9869 HSK Colette First 36.7 Iso 1.28 (-) (-) (-) 12 - -     - - 12 12  
12 Markus Relander 11715 MVS Hooligan First 36.7 Iso 1.28 (-) (-) (-) - 9 2     - - 11 11  
12 Markku Hentinen 7850 EPS Vinca X-99 Iso 1.25 (-) 8 (-) 3 (-) -     - - 11 11  
14 Samuli Leisti 1 HSK ZeroEmission TP52 Iso 1.82 (-) (-) (-) 10 - -     - - 10 10  
15 Joonas Tuompo 10834 NJK MissFox X-99 Iso 1.25 (-) (-) (-) - - -     - 5 5 5  
15 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 (-) (-) (-) - - -     4 1 5 5  
17 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 (-) (-) (-) - - -     - 3 3 3 DH
17 Raine Malja 2097 EMK Pauleena Lancing 47 Iso 1.30 (-) (-) (-) - - 3     - - 3 3  
19 Pasi Uoti 10004 EPS Rush Kölivene, yksirunko Iso 1.47 (-) (-) (-) - - -     2 - 2 2  
19 Ari Känsäkoski 38 RORC FUJI Class40 Iso 1.48 (-) (-) (-) - - -     DNF 2 2 2  

Pieni Lähtö

Sailed: 8, Discards: 3, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 31, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 14.5. 21.5. 28.5. 4.6. 11.6. 13.8 20.8. 27.8. 3.9. 10.9. Total Nett DH/W
1 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 15 (12) (14) 15 17 18     (10) 20 121 85  
2 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) (-) - 15 20     22 24 81 81  
3 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 13 14 (-) 13 (-) (-)     18 22 80 80  
4 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 (-) (-) 10 11 13 (-)     16 12 62 62  
5 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 (7) (-) 8 17 (-) 14     7 14 67 60  
6 Rolf Sunbäck 917 HSK Peppi H-vene Pieni 1.07 (-) (-) 6 4 (-) -     20 18 48 48  
7 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 (3) 8 (2) (-) 11 12     5 6 47 42  
8 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 (-) (-) (-) - - 16     8 10 34 34  
8 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 (-) 10 4 (-) 9 5     6 (-) 34 34  
10 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) (-) - - 10     12 11 33 33  
11 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 (-) (-) (-) - - -     9 16 25 25  
12 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 5 2 (-) 9 (-) (-)     - 8 24 24  
13 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 11 (-) (-) 5 7 (-)     - DNF 23 23  
14 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.18 (-) (-) 12 7 (-) -     - - 19 19  
15 Anssi Narvala 902 SPS Hertta-Ässä H-vene Pieni 1.08 (-) (-) (-) - - -     14 - 14 14  
15 Sami Ruotsalainen 11952 KoPu Patio de Goma Murena Pieni 1.09 (-) (-) (-) 2 1 7     4 - 14 14  
17 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 (-) (-) 1 (-) - -     - 9 10 10  
18 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 (-) 6 (-) 3 (-) -     - - 9 9  
18 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 1 (-) 1 (-) 3     (-) 2 9 9  
18 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 9 (-) (-) (-) - -     - - 9 9  
18 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.07 (-) (-) (-) - - 6     3 - 9 9  
22 Ville Pirinen 5151 KoPu Vadelma Dehler 34 Pieni 1.17 (-) (-) (-) - - 2     1 5 8 8  
22 Teemu Ahmaniemi 8770 KoPu Escape First 300 Spirit Pieni 1.18 (-) (-) (-) - - 4     - 4 8 8  
22 Jorma Valkama 78 HSK Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 (-) (-) (-) - - 8     - - 8 8 DH
25 Risto Niemi 202 KoPu Dike S&S Pieni 1.1 (-) (-) (-) - - -     - 7 7 7  
25 Henry Intovuori 3556 Köyps Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 (-) (-) (-) - 3 1     - 3 7 7  
27 Arno Niiranen 153 M Lilla Extra Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) (-) - 5 -     - - 5 5  
28 Inka Näkkäläjärvi 459 M Adele Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) (-) - 4 -     - - 4 4  
28 Perttu Monthan 10742 HSK Thetis Beneteau First 31.7 Pieni 1.19 (-) 4 (-) (-) - -     - - 4 4  
30 Kalle Saarelainen 13092 HSK Jamei J92 Pieni 1.23 (-) (-) (-) - - -     2 - 2 2  
30 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charapita Albin Express Pieni 1.11 (OCS) (-) (-) - 2 -     - - 2 2  


10.9. - Iso Lähtö

Tuuli kaakosta 7-9 m/s

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:07:57 1:27:39 0:00:00 17  
2 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:10:19 1:27:54 0:00:12 15  
3 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:09:03 1:28:23 0:00:34 13  
4 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 0:53:32 1:28:52 0:00:44 11  
5 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 1:07:20 1:29:33 0:01:26 9  
6 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 1:11:18 1:31:59 0:03:21 7  
7 Joonas Tuompo 10834 NJK MissFox X-99 Iso 1.25 1:14:02 1:32:33 0:03:55 5  
8 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:11:13 1:33:18 0:04:18 4  
9 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 1:11:12 1:33:59 0:04:48 3 DH
10 Ari Känsäkoski 38 RORC FUJI Class40 Iso 1.48 1:03:39 1:34:12 0:04:25 2  
11 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:15:17 1:35:37 0:06:16 1  

10.9. - Pieni Lähtö

Tuuli kaakosta 7-9 m/s

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 1:16:44 1:25:10 0:00:00 24  
2 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 1:19:43 1:25:18 0:00:07 22  
3 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 1:17:42 1:26:15 0:00:58 20  
4 Rolf Sunbäck 917 HSK Peppi H-vene Pieni 1.07 1:21:03 1:26:43 0:01:27 18  
5 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:15:59 1:27:23 0:01:55 16  
6 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:15:28 1:27:32 0:02:02 14  
7 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 1:11:21 1:27:46 0:02:06 12  
8 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 1:19:05 1:27:47 0:02:21 11  
9 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:16:10 1:28:21 0:02:44 10  
10 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 1:23:05 1:28:54 0:03:29 9  
11 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:13:01 1:29:49 0:03:46 8  
12 Risto Niemi 202 KoPu Dike S&S Pieni 1.1 1:24:02 1:32:26 0:06:36 7  
13 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:21:08 1:32:30 0:06:25 6  
14 Ville Pirinen 5151 KoPu Vadelma Dehler 34 Pieni 1.17 1:21:15 1:35:04 0:08:27 5  
15 Teemu Ahmaniemi 8770 KoPu Escape First 300 Spirit Pieni 1.18 1:24:27 1:39:39 0:12:16 4  
16 Henry Intovuori 3556 Köyps Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 1:35:33 1:42:14 0:15:57 3  
17 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:32:26 1:45:22 0:17:43 2  
18 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 DNF     0  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.25.10
www.sailwave.com