event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2019

Lähtöryhmät yhdessä

Overall

Sailed: 7, Discards: 2, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 48, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 14.5. 21.5. 28.5. 4.6. 11.6. 13.8 20.8. 27.8. 3.9. Total Nett DH/W
1 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 22 (18) 22 19 22 26     (17) 146 111  
2 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 20 22 (-) 14 (-) -     26 82 82  
3 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 14 (9) 18 12 (8) 20     16 97 80  
4 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) - - 20 28     30 78 78  
5 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 (4) (12) 14 14 14 17     18 93 77  
6 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 12 (-) 8 21 (-) 18     13 72 72  
7 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 8 2 (1) (-) 6 24     24 65 64  
8 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 (-) (-) - - - 30     32 62 62  
9 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 (-) (-) 9 11 18 -     22 60 60  
10 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 (DNF) 20 12 25 (-) -     - 57 57  
11 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 7 7 (4) (-) 16 16     10 60 56  
12 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 (5) 8 16 (5) 5 13     12 64 54  
13 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 9 16 (2) 6 (-) 12     9 54 52  
14 Jesse Kylänpää 11390 RPS Ree Dehler 34 SV Iso 1.27 (-) (-) 20 27 - -     - 47 47  
15 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 (-) 14 5 (-) 10 5     11 45 45  
16 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 (6) 6 7 15 (-) 7     7 48 42  
17 Rolf Sunbäck 917 HSK Peppi H-vene Pieni 1.07 (-) (-) 6 4 - -     28 38 38  
18 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 (-) (-) - - - 22     14 36 36  
19 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) - - - 15     19 34 34  
19 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 18 (-) (-) 7 9 -     - 34 34  
21 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 10 3 (-) 10 (-) -     - 23 23  
21 Panu Kuitunen 9869 HSK Colette First 36.7 Iso 1.28 (-) (-) - 23 - -     - 23 23  
23 Markus Relander 11715 MVS Hooligan First 36.7 Iso 1.28 (-) (-) - - 12 9     - 21 21  
24 Anssi Narvala 902 SPS Hertta-Ässä H-vene Pieni 1.08 (-) (-) - - - -     20 20 20  
25 Markku Hentinen 7850 EPS Vinca X-99 Iso 1.25 (-) 10 (-) 9 - -     - 19 19  
26 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.18 (-) (-) 10 8 - -     - 18 18  
27 Samuli Leisti 1 HSK ZeroEmission TP52 Iso 1.82 (-) (-) - 17 - -     - 17 17  
27 Sami Ruotsalainen 11952 KoPu Patio de Goma Murena Pieni 1.09 (-) (-) - 2 1 8     6 17 17  
29 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 16 (-) (-) - - -     - 16 16  
30 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 (-) (-) - - - -     15 15 15  
31 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 (-) (-) - - - 14     - 14 14  
32 Jorma Valkama 78 HSK Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 (-) (-) - - - 11     - 11 11 DH
32 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.07 (-) (-) - - - 6     5 11 11  
34 Raine Malja 2097 EMK Pauleena Lancing 47 Iso 1.30 (-) (-) - - - 10     - 10 10  
35 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 3 1 (-) 1 (-) 3     - 8 8  
35 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 (-) (-) - - - -     8 8 8  
35 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 (-) 5 (-) 3 - -     - 8 8  
38 Arno Niiranen 153 M Lilla Extra Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) - - 7 -     - 7 7  
39 Ville Pirinen 5151 KoPu Vadelma Dehler 34 Pieni 1.17 (-) (-) - - - 2     3 5 5  
40 Henry Intovuori 3556 Köyps Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 (-) (-) - - 3 1     - 4 4  
40 Inka Näkkäläjärvi 459 M Adele Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) - - 4 -     - 4 4  
40 Teemu Ahmaniemi 8770 KoPu Escape First 300 Spirit Pieni 1.18 (-) (-) - - - 4     - 4 4  
40 Kalle Saarelainen 13092   Jamei J92 Pieni 1.23 (-) (-) - - - -     4 4 4  
40 Perttu Monthan 10742 HSK Thetis Beneteau First 31.7 Pieni 1.19 (-) 4 (-) - - -     - 4 4  
45 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 (-) (-) 3 - - -     - 3 3  
46 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charapita Albin Express Pieni 1.11 (OCS) (-) - - 2 -     - 2 2  
46 Pasi Uoti 10004 EPS Rush Kölivene, yksirunko Iso 1.47 (-) (-) - - - -     2 2 2  
48 Ari Känsäkoski 38 RORC FUJI Class40 Iso 1.48 (-) (-) - - - -     DNF 0 0  


3.9.

D-rata myötäpäivää
Tuuli 10 m/s lounas

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 1:17:38 1:47:08 0:00:00 32  
2 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 1:36:33 1:47:10 0:00:02 30  
3 Rolf Sunbäck 917 HSK Peppi H-vene Pieni 1.07 1:40:37 1:47:40 0:00:29 28  
4 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 1:41:04 1:48:08 0:00:56 26  
5 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:05:21 1:48:29 0:00:49 24  
6 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 1:28:23 1:48:43 0:01:17 22  
7 Anssi Narvala 902 SPS Hertta-Ässä H-vene Pieni 1.08 1:41:27 1:49:34 0:02:15 20  
8 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 1:38:44 1:49:36 0:02:13 19  
9 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:25:04 1:49:44 0:02:01 18  
10 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 1:38:55 1:49:48 0:02:24 17  
11 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:28:12 1:50:15 0:02:30 16  
12 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:36:33 1:51:02 0:03:23 15  
13 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:36:40 1:52:08 0:04:19 14  
14 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:36:59 1:52:30 0:04:38 13  
15 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:28:21 1:53:05 0:04:39 12  
16 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 1:35:20 1:54:24 0:06:03 11  
17 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:40:35 1:54:40 0:06:36 10  
18 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 1:26:28 1:55:00 0:05:55 9  
19 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:31:55 1:56:44 0:07:34 8  
20 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:29:12 1:56:51 0:07:25 7  
21 Sami Ruotsalainen 11952 KoPu Patio de Goma Murena Pieni 1.09 1:50:22 2:00:18 0:12:05 6  
22 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.07 1:53:51 2:01:49 0:13:43 5  
23 Kalle Saarelainen 13092   Jamei J92 Pieni 1.23 1:42:37 2:06:13 0:15:31 4  
24 Ville Pirinen 5151 KoPu Vadelma Dehler 34 Pieni 1.17 1:47:59 2:06:20 0:16:25 3  
25 Pasi Uoti 10004 EPS Rush Kölivene, yksirunko Iso 1.47 1:40:00 2:27:00 0:27:07 2  
26 Ari Känsäkoski 38 RORC FUJI Class40 Iso 1.48 DNF     0  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.25.10
www.sailwave.com