event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2019

Lähtöryhmät erikseen

Iso Lähtö

Sailed: 7, Discards: 2, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 18, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 14.5. 21.5. 28.5. 4.6. 11.6. 13.8 20.8. 27.8. 3.9. Total Nett DH/W
1 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 13 (6) 12 (4) 7 12     10 64 54  
2 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 (3) 10 8 (6) 11 10     12 60 51  
3 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 9 (1) 1 (-) 5 14     14 44 43  
4 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 11 12 (2) 2 (-) 4     6 37 35  
5 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 (DNF) 14 6 14 (-) -     - 34 34  
6 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 5 4 10 (1) (3) 6     8 37 33  
7 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 (-) (-) - - - 16     16 32 32  
8 Jesse Kylänpää 11390 RPS Ree Dehler 34 SV Iso 1.27 (-) (-) 14 16 - -     - 30 30  
9 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 7 2 4 8 (-) (1)     3 25 24  
10 Panu Kuitunen 9869 HSK Colette First 36.7 Iso 1.28 (-) (-) - 12 - -     - 12 12  
11 Markus Relander 11715 MVS Hooligan First 36.7 Iso 1.28 (-) (-) - - 9 2     - 11 11  
11 Markku Hentinen 7850 EPS Vinca X-99 Iso 1.25 (-) 8 (-) 3 - -     - 11 11  
13 Samuli Leisti 1 HSK ZeroEmission TP52 Iso 1.82 (-) (-) - 10 - -     - 10 10  
14 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 (-) (-) - - - 8     - 8 8  
15 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 (-) (-) - - - -     4 4 4  
16 Raine Malja 2097 EMK Pauleena Lancing 47 Iso 1.30 (-) (-) - - - 3     - 3 3  
17 Pasi Uoti 10004 EPS Rush Kölivene, yksirunko Iso 1.47 (-) (-) - - - -     2 2 2  
18 Ari Känsäkoski 38 RORC FUJI Class40 Iso 1.48 (-) (-) - - - -     DNF 0 0  

Pieni Lähtö

Sailed: 7, Discards: 2, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 30, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 14.5. 21.5. 28.5. 4.6. 11.6. 13.8 20.8. 27.8. 3.9. Total Nett DH/W
1 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 15 (12) 14 15 17 18     (10) 101 79  
2 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 13 14 (-) 13 (-) -     18 58 58  
3 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) - - 15 20     22 57 57  
4 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 7 (-) 8 17 (-) 14     7 53 53  
5 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 (-) (-) 10 11 13 -     16 50 50  
6 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 3 8 (2) (-) 11 12     5 41 39  
7 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 (-) 10 4 (-) 9 5     6 34 34  
8 Rolf Sunbäck 917 HSK Peppi H-vene Pieni 1.07 (-) (-) 6 4 - -     20 30 30  
9 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 (-) (-) - - - 16     8 24 24  
10 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 11 (-) (-) 5 7 -     - 23 23  
11 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) - - - 10     12 22 22  
12 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.18 (-) (-) 12 7 - -     - 19 19  
13 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 5 2 (-) 9 (-) -     - 16 16  
14 Anssi Narvala 902 SPS Hertta-Ässä H-vene Pieni 1.08 (-) (-) - - - -     14 14 14  
14 Sami Ruotsalainen 11952 KoPu Patio de Goma Murena Pieni 1.09 (-) (-) - 2 1 7     4 14 14  
16 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.07 (-) (-) - - - 6     3 9 9  
16 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 9 (-) (-) - - -     - 9 9  
16 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 (-) (-) - - - -     9 9 9  
16 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 (-) 6 (-) 3 - -     - 9 9  
20 Jorma Valkama 78 HSK Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 (-) (-) - - - 8     - 8 8 DH
21 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 1 (-) 1 (-) 3     - 7 7  
22 Arno Niiranen 153 M Lilla Extra Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) - - 5 -     - 5 5  
23 Henry Intovuori 3556 Köyps Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 (-) (-) - - 3 1     - 4 4  
23 Inka Näkkäläjärvi 459 M Adele Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) - - 4 -     - 4 4  
23 Teemu Ahmaniemi 8770 KoPu Escape First 300 Spirit Pieni 1.18 (-) (-) - - - 4     - 4 4  
23 Perttu Monthan 10742 HSK Thetis Beneteau First 31.7 Pieni 1.19 (-) 4 (-) - - -     - 4 4  
27 Ville Pirinen 5151 KoPu Vadelma Dehler 34 Pieni 1.17 (-) (-) - - - 2     1 3 3  
28 Kalle Saarelainen 13092   Jamei J92 Pieni 1.23 (-) (-) - - - -     2 2 2  
28 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charapita Albin Express Pieni 1.11 (OCS) (-) - - 2 -     - 2 2  
30 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 (-) (-) 1 - - -     - 1 1  


3.9. - Iso Lähtö

D-rata myötäpäivää
Tuuli 10 m/s lounas

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 1:17:38 1:47:08 0:00:00 16  
2 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:05:21 1:48:29 0:00:49 14  
3 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:25:04 1:49:44 0:02:01 12  
4 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:28:12 1:50:15 0:02:30 10  
5 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:28:21 1:53:05 0:04:39 8  
6 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 1:26:28 1:55:00 0:05:55 6  
7 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:31:55 1:56:44 0:07:34 4  
8 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:29:12 1:56:51 0:07:25 3  
9 Pasi Uoti 10004 EPS Rush Kölivene, yksirunko Iso 1.47 1:40:00 2:27:00 0:27:07 2  
10 Ari Känsäkoski 38 RORC FUJI Class40 Iso 1.48 DNF     0  

3.9. - Pieni Lähtö

D-rata myötäpäivää
Tuuli 10 m/s lounas

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 1:36:33 1:47:10 0:00:00 22  
2 Rolf Sunbäck 917 HSK Peppi H-vene Pieni 1.07 1:40:37 1:47:40 0:00:27 20  
3 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 1:41:04 1:48:08 0:00:54 18  
4 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 1:28:23 1:48:43 0:01:15 16  
5 Anssi Narvala 902 SPS Hertta-Ässä H-vene Pieni 1.08 1:41:27 1:49:34 0:02:13 14  
6 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 1:38:44 1:49:36 0:02:11 12  
7 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 1:38:55 1:49:48 0:02:22 10  
8 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:36:33 1:51:02 0:03:21 9  
9 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:36:40 1:52:08 0:04:17 8  
10 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:36:59 1:52:30 0:04:36 7  
11 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 1:35:20 1:54:24 0:06:01 6  
12 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:40:35 1:54:40 0:06:34 5  
13 Sami Ruotsalainen 11952 KoPu Patio de Goma Murena Pieni 1.09 1:50:22 2:00:18 0:12:03 4  
14 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.07 1:53:51 2:01:49 0:13:41 3  
15 Kalle Saarelainen 13092   Jamei J92 Pieni 1.23 1:42:37 2:06:13 0:15:29 2  
16 Ville Pirinen 5151 KoPu Vadelma Dehler 34 Pieni 1.17 1:47:59 2:06:20 0:16:23 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.25.10
www.sailwave.com