event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2019

Lähtöryhmät yhdessä

Overall

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 44, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 14.5. 21.5. 28.5. 4.6. 11.6. 13.8 20.8. 27.8. Total Nett DH/W
1 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 22 (18) 22 19 22 26     129 111  
2 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 14 9 18 12 (8) 20     81 73  
3 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 (4) 12 14 14 14 17     75 71  
4 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 12 (-) 8 21 - 18     59 59  
5 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 (DNF) 20 12 25 - -     57 57  
6 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 20 22 (-) 14 - -     56 56  
7 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 7 7 4 (-) 16 16     50 50  
8 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 (-) - - - 20 28     48 48  
9 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 (5) 8 16 5 5 13     52 47  
9 Jesse Kylänpää 11390 RPS Ree Dehler 34 SV Iso 1.27 (-) - 20 27 - -     47 47  
11 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 9 16 2 6 (-) 12     45 45  
12 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 6 6 7 15 (-) 7     41 41  
12 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 8 2 1 (-) 6 24     41 41  
14 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 (-) - 9 11 18 -     38 38  
15 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 18 (-) - 7 9 -     34 34  
15 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 (-) 14 5 - 10 5     34 34  
17 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 (-) - - - - 30     30 30  
18 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 10 3 (-) 10 - -     23 23  
18 Panu Kuitunen 9869 HSK Colette First 36.7 Iso 1.28 (-) - - 23 - -     23 23  
20 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 (-) - - - - 22     22 22  
21 Markus Relander 11715 MVS Hooligan First 36.7 Iso 1.28 (-) - - - 12 9     21 21  
22 Markku Hentinen 7850 EPS Vinca X-99 Iso 1.25 (-) 10 - 9 - -     19 19  
23 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.18 (-) - 10 8 - -     18 18  
24 Samuli Leisti 1 HSK ZeroEmission TP52 Iso 1.82 (-) - - 17 - -     17 17  
25 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 16 (-) - - - -     16 16  
26 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 (-) - - - - 15     15 15  
27 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 (-) - - - - 14     14 14  
28 Jorma Valkama 78 HSK Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 (-) - - - - 11     11 11 DH
28 Sami Ruotsalainen 11952 KoPu Patio de Goma Murena Pieni 1.09 (-) - - 2 1 8     11 11  
30 Raine Malja 2097 EMK Pauleena Lancing 47 Iso 1.30 (-) - - - - 10     10 10  
30 Rolf Sunbäck 917 HSK Peppi H-vene Pieni 1.07 (-) - 6 4 - -     10 10  
32 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 (-) 5 - 3 - -     8 8  
32 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 3 1 (-) 1 - 3     8 8  
34 Arno Niiranen 153 M Lilla Extra Albin Express Pieni 1.11 (-) - - - 7 -     7 7  
35 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.07 (-) - - - - 6     6 6  
36 Henry Intovuori 3556 Köyps Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 (-) - - - 3 1     4 4  
36 Inka Näkkäläjärvi 459 M Adele Albin Express Pieni 1.11 (-) - - - 4 -     4 4  
36 Teemu Ahmaniemi 8770 KoPu Escape First 300 Spirit Pieni 1.18 (-) - - - - 4     4 4  
36 Perttu Monthan 10742 HSK Thetis Beneteau First 31.7 Pieni 1.19 (-) 4 - - - -     4 4  
40 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 (-) - 3 - - -     3 3  
41 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charapita Albin Express Pieni 1.11 (OCS) - - - 2 -     2 2  
41 Ville Pirinen 5151 KoPu Vadelma Dehler 34 Pieni 1.17 (-) - - - - 2     2 2  
43 Anssi Narvala 902 SPS Hertta-Ässä H-vene Pieni 1.08 (-) - - - - -     0 0  
43 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 (-) - - - - -     0 0  


27.8.

Tulokset mitätöity tuulen kuolemisen ja sumun vuoksi.

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Place Points DH/W

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.25.10
www.sailwave.com