event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2019

Lähtöryhmät yhdessä

Overall

Sailed: 7, Discards: 2, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 44, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 14.5. 21.5. 28.5. 4.6. 11.6. 13.8 20.8. Total Nett DH/W
1 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 22 (18) 22 (19) 22 26 24 153 116  
2 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 12 (-) 8 21 (-) 18 18 77 77  
3 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 14 9 18 12 (8) 20 (-) 81 73  
4 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 (4) 12 14 14 14 17 (11) 86 71  
5 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 (DNF) 20 12 25 (-) - - 57 57  
6 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 (-) (-) - - - 30 26 56 56  
6 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 20 22 (-) 14 (-) - - 56 56  
8 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 9 16 (2) 6 (-) 12 12 57 55  
9 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 (5) 8 16 (5) 5 13 8 60 50  
9 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 7 7 4 (-) 16 16 (3) 53 50  
11 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) - - 20 28 - 48 48  
12 Jesse Kylänpää 11390 RPS Ree Dehler 34 SV Iso 1.27 (-) (-) 20 27 - - - 47 47  
13 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 (6) 6 7 15 (-) 7 10 51 45  
14 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 (-) (-) - - - 22 20 42 42  
15 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 8 2 1 (-) 6 24 (-) 41 41  
15 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 18 (-) (-) 7 9 - 7 41 41  
17 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 10 3 (-) 10 (-) - 16 39 39  
18 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 (-) (-) 9 11 18 - - 38 38  
19 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 (-) 14 5 (-) 10 5 - 34 34  
20 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 (-) (-) - - - 14 14 28 28  
21 Rolf Sunbäck 917 HSK Peppi H-vene Pieni 1.07 (-) (-) 6 4 - - 13 23 23  
21 Panu Kuitunen 9869 HSK Colette First 36.7 Iso 1.28 (-) (-) - 23 - - - 23 23  
23 Anssi Narvala 902 SPS Hertta-Ässä H-vene Pieni 1.08 (-) (-) - - - - 22 22 22  
24 Markus Relander 11715 MVS Hooligan First 36.7 Iso 1.28 (-) (-) - - 12 9 - 21 21  
25 Markku Hentinen 7850 EPS Vinca X-99 Iso 1.25 (-) 10 (-) 9 - - - 19 19  
26 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.18 (-) (-) 10 8 - - - 18 18  
27 Samuli Leisti 1 HSK ZeroEmission TP52 Iso 1.82 (-) (-) - 17 - - - 17 17  
28 Sami Ruotsalainen 11952 KoPu Patio de Goma Murena Pieni 1.09 (-) (-) - 2 1 8 5 16 16  
28 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 16 (-) (-) - - - - 16 16  
30 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) - - - 15 - 15 15  
30 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.07 (-) (-) - - - 6 9 15 15  
32 Jorma Valkama 78 HSK Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 (-) (-) - - - 11 - 11 11 DH
33 Raine Malja 2097 EMK Pauleena Lancing 47 Iso 1.30 (-) (-) - - - 10 - 10 10  
34 Teemu Ahmaniemi 8770 KoPu Escape First 300 Spirit Pieni 1.18 (-) (-) - - - 4 4 8 8  
34 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 (-) 5 (-) 3 - - - 8 8  
34 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 3 1 (-) 1 (-) 3 - 8 8  
37 Arno Niiranen 153 M Lilla Extra Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) - - 7 - - 7 7  
38 Henry Intovuori 3556 Köyps Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 (-) (-) - - 3 1 2 6 6  
38 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 (-) (-) - - - - 6 6 6  
40 Perttu Monthan 10742 HSK Thetis Beneteau First 31.7 Pieni 1.19 (-) 4 (-) - - - - 4 4  
40 Inka Näkkäläjärvi 459 M Adele Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) - - 4 - - 4 4  
42 Ville Pirinen 5151 KoPu Vadelma Dehler 34 Pieni 1.17 (-) (-) - - - 2 1 3 3  
42 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 (-) (-) 3 - - - - 3 3  
44 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charapita Albin Express Pieni 1.11 (OCS) (-) - - 2 - - 2 2  


13.8

Rata F
Tuuli 5-7/s 115 astetta

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 1:16:52 1:46:05 0:00:00 30  
2 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 1:36:16 1:46:51 0:00:42 28  
3 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 1:37:01 1:47:41 0:01:27 26  
4 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:05:24 1:48:34 0:01:30 24  
5 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:33:50 1:48:51 0:02:23 22  
6 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:27:48 1:49:45 0:02:56 20  
7 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:34:42 1:49:51 0:03:15 18  
8 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:26:24 1:51:27 0:04:10 17  
9 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:37:52 1:51:34 0:04:49 16  
10 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 1:41:15 1:52:23 0:05:41 15  
11 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 1:27:58 1:53:29 0:05:44 14  
12 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:31:10 1:56:42 0:08:18 13  
13 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 1:28:00 1:57:02 0:08:15 12  
14 Jorma Valkama 78 HSK Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 1:38:46 1:57:32 0:09:38 11 DH
15 Raine Malja 2097 EMK Pauleena Lancing 47 Iso 1.30 1:31:12 1:58:34 0:09:36 10  
16 Markus Relander 11715 MVS Hooligan First 36.7 Iso 1.28 1:32:50 1:58:50 0:09:58 9  
17 Sami Ruotsalainen 11952 KoPu Patio de Goma Murena Pieni 1.09 1:49:34 1:59:26 0:12:15 8  
18 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:32:18 2:00:55 0:11:20 7  
19 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.07 1:53:34 2:01:31 0:14:26 6  
20 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 1:42:01 2:02:25 0:13:37 5  
21 Teemu Ahmaniemi 8770 KoPu Escape First 300 Spirit Pieni 1.18 1:45:15 2:04:12 0:15:21 4  
22 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:51:30 2:07:07 0:18:27 3  
23 Ville Pirinen 5151 KoPu Vadelma Dehler 34 Pieni 1.17 1:48:40 2:07:08 0:18:00 2  
24 Henry Intovuori 3556 Köyps Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 1:59:45 2:08:08 0:20:37 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.25.10
www.sailwave.com