event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2019

Lähtöryhmät erikseen

Iso Lähtö

Sailed: 7, Discards: 2, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 16, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 14.5. 21.5. 28.5. 4.6. 11.6. 13.8 20.8. Total Nett DH/W
1 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 13 6 12 (4) 7 12 (-) 54 50  
2 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 (3) 10 8 (6) 11 10 7 55 46  
3 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 11 12 (2) 2 (-) 4 9 40 38  
4 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 (DNF) 14 6 14 (-) - - 34 34  
5 Jesse Kylänpää 11390 RPS Ree Dehler 34 SV Iso 1.27 (-) (-) 14 16 - - - 30 30  
5 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 9 1 1 (-) 5 14 (-) 30 30  
7 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 (-) (-) - - - 16 13 29 29  
8 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 5 4 10 (1) (3) 6 3 32 28  
9 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 7 2 4 8 (-) (1) 5 27 26  
10 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 (-) (-) - - - 8 11 19 19  
11 Panu Kuitunen 9869 HSK Colette First 36.7 Iso 1.28 (-) (-) - 12 - - - 12 12  
12 Markus Relander 11715 MVS Hooligan First 36.7 Iso 1.28 (-) (-) - - 9 2 - 11 11  
12 Markku Hentinen 7850 EPS Vinca X-99 Iso 1.25 (-) 8 (-) 3 - - - 11 11  
14 Samuli Leisti 1 HSK ZeroEmission TP52 Iso 1.82 (-) (-) - 10 - - - 10 10  
15 Raine Malja 2097 EMK Pauleena Lancing 47 Iso 1.30 (-) (-) - - - 3 - 3 3  
16 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 (-) (-) - - - - 1 1 1  

Pieni Lähtö

Sailed: 7, Discards: 2, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 28, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 14.5. 21.5. 28.5. 4.6. 11.6. 13.8 20.8. Total Nett DH/W
1 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 15 (12) (14) 15 17 18 19 110 84  
2 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 7 (-) 8 17 (-) 14 13 59 59  
3 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 13 14 (-) 13 (-) - - 40 40  
4 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 3 8 (2) (-) 11 12 3 39 37  
5 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) - - 15 20 - 35 35  
6 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 (-) (-) 10 11 13 - - 34 34  
7 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 (-) (-) - - - 16 15 31 31  
8 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 11 (-) (-) 5 7 - 6 29 29  
9 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 (-) 10 4 (-) 9 5 - 28 28  
10 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 5 2 (-) 9 (-) - 11 27 27  
11 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.18 (-) (-) 12 7 - - - 19 19  
11 Rolf Sunbäck 917 HSK Peppi H-vene Pieni 1.07 (-) (-) 6 4 - - 9 19 19  
13 Anssi Narvala 902 SPS Hertta-Ässä H-vene Pieni 1.08 (-) (-) - - - - 17 17 17  
14 Sami Ruotsalainen 11952 KoPu Patio de Goma Murena Pieni 1.09 (-) (-) - 2 1 7 5 15 15  
15 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.07 (-) (-) - - - 6 7 13 13  
16 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) - - - 10 - 10 10  
17 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 9 (-) (-) - - - - 9 9  
17 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 (-) 6 (-) 3 - - - 9 9  
19 Teemu Ahmaniemi 8770 KoPu Escape First 300 Spirit Pieni 1.18 (-) (-) - - - 4 4 8 8  
19 Jorma Valkama 78 HSK Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 (-) (-) - - - 8 - 8 8 DH
21 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 1 (-) 1 (-) 3 - 7 7  
22 Henry Intovuori 3556 Köyps Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 (-) (-) - - 3 1 2 6 6  
23 Arno Niiranen 153 M Lilla Extra Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) - - 5 - - 5 5  
24 Inka Näkkäläjärvi 459 M Adele Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) - - 4 - - 4 4  
24 Perttu Monthan 10742 HSK Thetis Beneteau First 31.7 Pieni 1.19 (-) 4 (-) - - - - 4 4  
26 Ville Pirinen 5151 KoPu Vadelma Dehler 34 Pieni 1.17 (-) (-) - - - 2 1 3 3  
27 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charapita Albin Express Pieni 1.11 (OCS) (-) - - 2 - - 2 2  
28 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 (-) (-) 1 - - - - 1 1  


13.8 - Iso Lähtö

Rata F
Tuuli 5-7/s 115 astetta

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 1:16:52 1:46:05 0:00:00 16  
2 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:05:24 1:48:34 0:01:30 14  
3 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:27:48 1:49:45 0:02:56 12  
4 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:26:24 1:51:27 0:04:10 10  
5 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 1:27:58 1:53:29 0:05:44 8  
6 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:31:10 1:56:42 0:08:18 6  
7 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 1:28:00 1:57:02 0:08:15 4  
8 Raine Malja 2097 EMK Pauleena Lancing 47 Iso 1.30 1:31:12 1:58:34 0:09:36 3  
9 Markus Relander 11715 MVS Hooligan First 36.7 Iso 1.28 1:32:50 1:58:50 0:09:58 2  
10 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:32:18 2:00:55 0:11:20 1  

13.8 - Pieni Lähtö

Rata F
Tuuli 5-7/s 115 astetta

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 1:36:16 1:46:51 0:00:00 20  
2 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 1:37:01 1:47:41 0:00:45 18  
3 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:33:50 1:48:51 0:01:43 16  
4 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:34:42 1:49:51 0:02:35 14  
5 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:37:52 1:51:34 0:04:08 12  
6 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 1:41:15 1:52:23 0:04:59 10  
7 Jorma Valkama 78 HSK Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 1:38:46 1:57:32 0:08:58 8 DH
8 Sami Ruotsalainen 11952 KoPu Patio de Goma Murena Pieni 1.09 1:49:34 1:59:26 0:11:32 7  
9 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.07 1:53:34 2:01:31 0:13:42 6  
10 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 1:42:01 2:02:25 0:12:58 5  
11 Teemu Ahmaniemi 8770 KoPu Escape First 300 Spirit Pieni 1.18 1:45:15 2:04:12 0:14:42 4  
12 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:51:30 2:07:07 0:17:46 3  
13 Ville Pirinen 5151 KoPu Vadelma Dehler 34 Pieni 1.17 1:48:40 2:07:08 0:17:20 2  
14 Henry Intovuori 3556 Köyps Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 1:59:45 2:08:08 0:19:53 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.25.10
www.sailwave.com