event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2019

Lähtöryhmät yhdessä

Overall

Sailed: 5, Discards: 0, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 33, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 14.5. 21.5. 28.5. 4.6. 11.6. Total Nett DH/W
1 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 22 18 22 19 22 103 103  
2 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 14 9 18 12 8 61 61  
3 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 4 12 14 14 14 58 58  
4 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 DNF 20 12 25 - 57 57  
5 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 20 22 - 14 - 56 56  
6 Jesse Kylänpää 11390   Ree Dehler 34 SV Iso 1.27 - - 20 27 - 47 47  
7 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 12 - 8 21 - 41 41  
8 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 5 8 16 5 5 39 39  
9 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 - - 9 11 18 38 38  
10 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 7 7 4 - 16 34 34  
10 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 18 - - 7 9 34 34  
10 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 6 6 7 15 - 34 34  
13 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 9 16 2 6 - 33 33  
14 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 - 14 5 - 10 29 29  
15 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 10 3 - 10 - 23 23  
15 Panu Kuitunen 9869   Colette First 36.7 Iso 1.28 - - - 23 - 23 23  
17 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 - - - - 20 20 20  
18 Markku Hentinen 7850 EPS Vinca X-99 Iso 1.25 - 10 - 9 - 19 19  
19 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.18 - - 10 8 - 18 18  
20 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 8 2 1 - 6 17 17  
20 Samuli Leisti 1   ZeroEmission TP52 Iso 1.82 - - - 17 - 17 17  
22 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 16 - - - - 16 16  
23 Markus Relander 11715   Hooligan First 36.7 Iso 1.28 - - - - 12 12 12  
24 Rolf Sunbäck 917 HSK Peppi H-vene Pieni 1.07 - - 6 4 - 10 10  
25 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 - 5 - 3 - 8 8  
26 Arno Niiranen 153   Lilla Extra Albin Express Pieni 1.11 - - - - 7 7 7  
27 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 3 1 - 1 - 5 5  
28 Perttu Monthan 10742 HSK Thetis Beneteau First 31.7 Pieni 1.19 - 4 - - - 4 4  
28 Inka Näkkäläjärvi 459   Adele Albin Express Pieni 1.11 - - - - 4 4 4  
30 Sami Ruotsalainen 11952 KoPu Patio de Goma Murena Pieni 1.09 - - - 2 1 3 3  
30 Henry Intovuori 3556   Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 - - - - 3 3 3  
30 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 - - 3 - - 3 3  
33 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charapita Albin Express Pieni 1.11 OCS - - - 2 2 2  


11.6.

Rata J, lyhennetty
Tuuli 1-5/s SE/E

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 1:32:07 1:42:15 0:00:00 22  
2 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 1:33:01 1:43:15 0:00:54 20  
3 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 1:35:06 1:56:58 0:11:58 18  
4 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:44:50 1:59:31 0:15:08 16  
5 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:34:03 2:01:19 0:14:47 14  
6 Markus Relander 11715   Hooligan First 36.7 Iso 1.28 1:36:06 2:03:00 0:16:13 12  
7 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 1:44:03 2:04:52 0:18:51 10  
8 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 1:46:07 2:08:24 0:21:37 9  
9 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:42:55 2:08:39 0:21:07 8  
10 Arno Niiranen 153   Lilla Extra Albin Express Pieni 1.11 1:59:11 2:12:18 0:27:04 7  
11 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:20:23 2:13:26 0:18:47 6  
12 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:49:49 2:20:34 0:29:56 5  
13 Inka Näkkäläjärvi 459   Adele Albin Express Pieni 1.11 2:14:53 2:29:43 0:42:46 4  
14 Henry Intovuori 3556   Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 2:20:24 2:30:14 0:44:50 3  
15 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charapita Albin Express Pieni 1.11 2:16:18 2:31:18 0:44:11 2  
16 Sami Ruotsalainen 11952 KoPu Patio de Goma Murena Pieni 1.09 2:25:17 2:38:22 0:51:29 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.25.4
www.sailwave.com