event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2019

Lähtöryhmät erikseen

Iso Lähtö

Sailed: 5, Discards: 0, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 12, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 14.5. 21.5. 28.5. 4.6. 11.6. Total Nett DH/W
1 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 13 6 12 4 7 42 42  
2 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 3 10 8 6 11 38 38  
3 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 DNF 14 6 14 - 34 34  
4 Jesse Kylänpää 11390   Ree Dehler 34 SV Iso 1.27 - - 14 16 - 30 30  
5 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 11 12 2 2 - 27 27  
6 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 5 4 10 1 3 23 23  
7 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 7 2 4 8 - 21 21  
8 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 9 1 1 - 5 16 16  
9 Panu Kuitunen 9869   Colette First 36.7 Iso 1.28 - - - 12 - 12 12  
10 Markku Hentinen 7850 EPS Vinca X-99 Iso 1.25 - 8 - 3 - 11 11  
11 Samuli Leisti 1   ZeroEmission TP52 Iso 1.82 - - - 10 - 10 10  
12 Markus Relander 11715   Hooligan First 36.7 Iso 1.28 - - - - 9 9 9  

Pieni Lähtö

Sailed: 5, Discards: 0, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 21, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 14.5. 21.5. 28.5. 4.6. 11.6. Total Nett DH/W
1 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 15 12 14 15 17 73 73  
2 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 13 14 - 13 - 40 40  
3 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 - - 10 11 13 34 34  
4 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 7 - 8 17 - 32 32  
5 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 3 8 2 - 11 24 24  
6 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 - 10 4 - 9 23 23  
6 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 11 - - 5 7 23 23  
8 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.18 - - 12 7 - 19 19  
9 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 5 2 - 9 - 16 16  
10 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 - - - - 15 15 15  
11 Rolf Sunbäck 917 HSK Peppi H-vene Pieni 1.07 - - 6 4 - 10 10  
12 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 9 - - - - 9 9  
12 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 - 6 - 3 - 9 9  
14 Arno Niiranen 153   Lilla Extra Albin Express Pieni 1.11 - - - - 5 5 5  
15 Inka Näkkäläjärvi 459   Adele Albin Express Pieni 1.11 - - - - 4 4 4  
15 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 1 - 1 - 4 4  
15 Perttu Monthan 10742 HSK Thetis Beneteau First 31.7 Pieni 1.19 - 4 - - - 4 4  
18 Sami Ruotsalainen 11952 KoPu Patio de Goma Murena Pieni 1.09 - - - 2 1 3 3  
18 Henry Intovuori 3556   Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 - - - - 3 3 3  
20 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charapita Albin Express Pieni 1.11 OCS - - - 2 2 2  
21 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 - - 1 - - 1 1  


11.6. - Iso Lähtö

Rata J, lyhennetty
Tuuli 1-5/s SE/E

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:34:03 2:01:19 0:00:00 11  
2 Markus Relander 11715   Hooligan First 36.7 Iso 1.28 1:36:06 2:03:00 0:01:19 9  
3 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:42:55 2:08:39 0:05:51 7  
4 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:20:23 2:13:26 0:07:18 5  
5 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:49:49 2:20:34 0:15:02 3  

11.6. - Pieni Lähtö

Rata J, lyhennetty
Tuuli 1-5/s SE/E

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 1:32:07 1:42:15 0:00:00 17  
2 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 1:33:01 1:43:15 0:00:54 15  
3 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 1:35:06 1:56:58 0:11:58 13  
4 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:44:50 1:59:31 0:15:08 11  
5 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 1:44:03 2:04:52 0:18:51 9  
6 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 1:46:07 2:08:24 0:21:37 7  
7 Arno Niiranen 153   Lilla Extra Albin Express Pieni 1.11 1:59:11 2:12:18 0:27:04 5  
8 Inka Näkkäläjärvi 459   Adele Albin Express Pieni 1.11 2:14:53 2:29:43 0:42:46 4  
9 Henry Intovuori 3556   Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 2:20:24 2:30:14 0:44:50 3  
10 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charapita Albin Express Pieni 1.11 2:16:18 2:31:18 0:44:11 2  
11 Sami Ruotsalainen 11952 KoPu Patio de Goma Murena Pieni 1.09 2:25:17 2:38:22 0:51:29 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.25.4
www.sailwave.com