event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2019

Lähtöryhmät yhdessä

Overall

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Rating system: LYS, Entries: 28, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 14.5. 21.5. 28.5. 4.6. Total Nett DH/W
1 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 22 18 22 19 81 81  
2 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 DNF 20 12 25 57 57  
3 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 20 22 - 14 56 56  
4 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 14 9 18 12 53 53  
5 Jesse Kylänpää 11390   Ree Dehler 34 SV Iso 1.27 - - 20 27 47 47  
6 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 4 12 14 14 44 44  
7 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 12 - 8 21 41 41  
8 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 6 6 7 15 34 34  
8 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 5 8 16 5 34 34  
10 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 9 16 2 6 33 33  
11 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 18 - - 7 25 25  
12 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 10 3 - 10 23 23  
12 Panu Kuitunen 9869   Colette First 36.7 Iso 1.28 - - - 23 23 23  
14 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 - - 9 11 20 20  
15 Markku Hentinen 7850 EPS Vinca X-99 Iso 1.25 - 10 - 9 19 19  
15 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 - 14 5 - 19 19  
17 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 7 7 4 - 18 18  
17 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.18 - - 10 8 18 18  
19 Samuli Leisti 1   ZeroEmission TP52 Iso 1.82 - - - 17 17 17  
20 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 16 - - - 16 16  
21 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 8 2 1 - 11 11  
22 Rolf Sunbäck 917 HSK Peppi H-vene Pieni 1.07 - - 6 4 10 10  
23 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 - 5 - 3 8 8  
24 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 3 1 - 1 5 5  
25 Perttu Monthan 10742 HSK Thetis Beneteau First 31.7 Pieni 1.19 - 4 - - 4 4  
26 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 - - 3 - 3 3  
27 Sami Ruotsalainen 11952 KoPu Patio de Goma Murena Pieni 1.09 - - - 2 2 2  
28 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charapita Albin Express Pieni 1.11 OCS - - - 0 0  


4.6.

Rata F
Tuuli 5-6m/s SW

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Jesse Kylänpää 11390   Ree Dehler 34 SV Iso 1.27 1:29:52 1:54:08 0:00:00 27  
2 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 1:28:06 1:54:32 0:00:18 25  
3 Panu Kuitunen 9869   Colette First 36.7 Iso 1.28 1:29:39 1:54:45 0:00:29 23  
4 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:38:57 1:54:47 0:00:34 21  
5 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 1:45:00 1:56:33 0:02:11 19  
6 Samuli Leisti 1   ZeroEmission TP52 Iso 1.82 1:04:42 1:57:45 0:01:59 17  
7 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:30:09 1:58:06 0:03:02 15  
8 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 1:50:31 1:58:15 0:03:51 14  
8 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:31:40 1:58:15 0:03:12 14  
10 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:34:45 1:58:26 0:03:27 12  
11 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 1:37:46 2:00:15 0:04:59 11  
12 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:38:10 2:00:45 0:05:23 10  
13 Markku Hentinen 7850 EPS Vinca X-99 Iso 1.25 1:37:00 2:01:15 0:05:42 9  
14 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.18 1:43:58 2:02:41 0:07:15 8  
15 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 1:43:14 2:04:55 0:08:55 7  
16 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 1:35:35 2:07:08 0:09:46 6  
17 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:39:26 2:07:16 0:10:16 5  
18 Rolf Sunbäck 917 HSK Peppi H-vene Pieni 1.07 2:04:04 2:12:45 0:17:24 4  
19 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 1:54:52 2:13:15 0:16:29 3  
20 Sami Ruotsalainen 11952 KoPu Patio de Goma Murena Pieni 1.09 2:05:35 2:16:53 0:20:53 2  
21 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2:14:01 2:32:47 0:33:54 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.25.4
www.sailwave.com