event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2019

Lähtöryhmät erikseen

Iso Lähtö

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Rating system: LYS, Entries: 11, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 14.5. 21.5. 28.5. 4.6. Total Nett DH/W
1 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 13 6 12 4 35 35  
2 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 DNF 14 6 14 34 34  
3 Jesse Kylänpää 11390   Ree Dehler 34 SV Iso 1.27 - - 14 16 30 30  
4 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 11 12 2 2 27 27  
4 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 3 10 8 6 27 27  
6 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 7 2 4 8 21 21  
7 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 5 4 10 1 20 20  
8 Panu Kuitunen 9869   Colette First 36.7 Iso 1.28 - - - 12 12 12  
9 Markku Hentinen 7850 EPS Vinca X-99 Iso 1.25 - 8 - 3 11 11  
9 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 9 1 1 - 11 11  
11 Samuli Leisti 1   ZeroEmission TP52 Iso 1.82 - - - 10 10 10  

Pieni Lähtö

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Rating system: LYS, Entries: 17, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 14.5. 21.5. 28.5. 4.6. Total Nett DH/W
1 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 15 12 14 15 56 56  
2 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 13 14 - 13 40 40  
3 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 7 - 8 17 32 32  
4 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 - - 10 11 21 21  
5 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.18 - - 12 7 19 19  
6 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 11 - - 5 16 16  
6 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 5 2 - 9 16 16  
8 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 - 10 4 - 14 14  
9 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 3 8 2 - 13 13  
10 Rolf Sunbäck 917 HSK Peppi H-vene Pieni 1.07 - - 6 4 10 10  
11 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 - 6 - 3 9 9  
11 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 9 - - - 9 9  
13 Perttu Monthan 10742 HSK Thetis Beneteau First 31.7 Pieni 1.19 - 4 - - 4 4  
13 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 1 - 1 4 4  
15 Sami Ruotsalainen 11952 KoPu Patio de Goma Murena Pieni 1.09 - - - 2 2 2  
16 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 - - 1 - 1 1  
17 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charapita Albin Express Pieni 1.11 OCS - - - 0 0  


4.6. - Iso Lähtö

Rata F
Tuuli 5-6m/s SW

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Jesse Kylänpää 11390   Ree Dehler 34 SV Iso 1.27 1:29:52 1:54:08 0:00:00 16  
2 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 1:28:06 1:54:32 0:00:18 14  
3 Panu Kuitunen 9869   Colette First 36.7 Iso 1.28 1:29:39 1:54:45 0:00:29 12  
4 Samuli Leisti 1   ZeroEmission TP52 Iso 1.82 1:04:42 1:57:45 0:01:59 10  
5 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:30:09 1:58:06 0:03:02 8  
6 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:31:40 1:58:15 0:03:12 6  
7 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:34:45 1:58:26 0:03:27 4  
8 Markku Hentinen 7850 EPS Vinca X-99 Iso 1.25 1:37:00 2:01:15 0:05:42 3  
9 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 1:35:35 2:07:08 0:09:46 2  
10 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:39:26 2:07:16 0:10:16 1  

4.6. - Pieni Lähtö

Rata F
Tuuli 5-6m/s SW

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:38:57 1:54:47 0:00:00 17  
2 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 1:45:00 1:56:33 0:01:36 15  
3 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 1:50:31 1:58:15 0:03:15 13  
4 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 1:37:46 2:00:15 0:04:27 11  
5 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:38:10 2:00:45 0:04:51 9  
6 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.18 1:43:58 2:02:41 0:06:42 7  
7 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 1:43:14 2:04:55 0:08:22 5  
8 Rolf Sunbäck 917 HSK Peppi H-vene Pieni 1.07 2:04:04 2:12:45 0:16:48 4  
9 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 1:54:52 2:13:15 0:15:55 3  
10 Sami Ruotsalainen 11952 KoPu Patio de Goma Murena Pieni 1.09 2:05:35 2:16:53 0:20:17 2  
11 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2:14:01 2:32:47 0:33:20 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.25.4
www.sailwave.com