event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2019

Lähtöryhmät yhdessä

Overall

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Rating system: LYS, Entries: 27, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 14.5. 21.5. 28.5. Total Nett DH/W
1 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 22 18 22 62 62  
2 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 20 22 - 42 42  
3 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 14 9 18 41 41  
4 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 DNF 20 12 32 32  
5 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 4 12 14 30 30  
6 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 5 8 16 29 29  
7 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 9 16 2 27 27  
8 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 - 14 9 23 23  
9 Jesse Kylänpää 11390   Ree Dehler 34 SV Iso 1.27 - - 20 20 20  
10 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 12 - 7 19 19  
11 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 7 7 4 18 18  
11 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 18 - - 18 18  
11 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 6 6 6 18 18  
14 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 16 - - 16 16  
15 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 10 3 - 13 13  
16 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 8 2 1 11 11  
17 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.18 - - 10 10 10  
17 Markku Hentinen 7850 EPS Vinca X-99 Iso 1.25 - 10 - 10 10  
19 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 - - 9 9 9  
20 Rolf Sunbäck 917 HSK Peppi H-vene Pieni 1.07 - - 5 5 5  
20 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 - 5 - 5 5  
22 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 3 1 - 4 4  
22 Perttu Monthan 10742 HSK Thetis Beneteau First 31.7 Pieni 1.19 - 4 - 4 4  
24 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 - - 3 3 3  
25 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charapita Albin Express Pieni 1.11 OCS - - 0 0  
25 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.18 - - - 0 0  
25 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 - - - 0 0  


28.5.

Rata J
Tuuli 5-6m/s E/SE

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 0:49:53 0:55:22 0:00:00 22  
2 Jesse Kylänpää 11390   Ree Dehler 34 SV Iso 1.27 0:44:54 0:57:01 0:01:18 20  
3 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 0:46:30 0:58:08 0:02:12 18  
4 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 0:45:33 0:58:18 0:02:18 16  
5 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 0:45:20 0:58:29 0:02:25 14  
6 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 0:45:06 0:58:38 0:02:30 12  
7 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.18 0:50:28 0:59:33 0:03:33 10  
8 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 0:51:01 1:00:43 0:04:29 9  
8 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 0:49:22 1:00:43 0:04:21 9  
10 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 0:52:25 1:00:48 0:04:41 7  
11 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 0:46:35 1:01:01 0:04:19 6  
12 Rolf Sunbäck 917 HSK Peppi H-vene Pieni 1.07 0:57:08 1:01:08 0:05:23 5  
13 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 0:53:52 1:01:24 0:05:18 4  
14 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 0:57:42 1:01:44 0:05:57 3  
15 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 0:46:56 1:02:25 0:05:18 2  
16 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 0:39:09 1:04:59 0:05:48 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.25.4
www.sailwave.com