event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2019

Lähtöryhmät erikseen

Iso Lähtö

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Rating system: LYS, Entries: 9, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 14.5. 21.5. 28.5. Total Nett DH/W
1 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 13 6 12 31 31  
2 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 11 12 2 25 25  
3 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 3 10 8 21 21  
4 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 DNF 14 6 20 20  
5 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 5 4 10 19 19  
6 Jesse Kylänpää 11390   Ree Dehler 34 SV Iso 1.27 - - 14 14 14  
7 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 7 2 4 13 13  
8 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 9 1 1 11 11  
9 Markku Hentinen 7850 EPS Vinca X-99 Iso 1.25 - 8 - 8 8  

Pieni Lähtö

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Rating system: LYS, Entries: 18, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 14.5. 21.5. 28.5. Total Nett DH/W
1 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 15 12 14 41 41  
2 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 13 14 - 27 27  
3 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 - 10 9 19 19  
4 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 3 8 2 13 13  
4 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 7 - 6 13 13  
6 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.18 - - 12 12 12  
7 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 11 - - 11 11  
8 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 9 - - 9 9  
8 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 - - 9 9 9  
10 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 5 2 - 7 7  
11 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 - 6 - 6 6  
12 Rolf Sunbäck 917 HSK Peppi H-vene Pieni 1.07 - - 4 4 4  
12 Perttu Monthan 10742 HSK Thetis Beneteau First 31.7 Pieni 1.19 - 4 - 4 4  
14 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 1 - 3 3  
15 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 - - 1 1 1  
16 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charapita Albin Express Pieni 1.11 OCS - - 0 0  
16 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.18 - - - 0 0  
16 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 - - - 0 0  


28.5. - Iso Lähtö

Rata J
Tuuli 5-6m/s E/SE

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Jesse Kylänpää 11390   Ree Dehler 34 SV Iso 1.27 0:44:54 0:57:01 0:00:00 14  
2 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 0:46:30 0:58:08 0:00:53 12  
3 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 0:45:33 0:58:18 0:01:00 10  
4 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 0:45:20 0:58:29 0:01:08 8  
5 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 0:45:06 0:58:38 0:01:14 6  
6 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 0:46:35 1:01:01 0:03:03 4  
7 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 0:46:56 1:02:25 0:04:04 2  
8 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 0:39:09 1:04:59 0:04:48 1  

28.5. - Pieni Lähtö

Rata J
Tuuli 5-6m/s E/SE

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 0:49:53 0:55:22 0:00:00 14  
2 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.18 0:50:28 0:59:33 0:03:33 12  
3 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 0:51:01 1:00:43 0:04:29 9  
3 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 0:49:22 1:00:43 0:04:21 9  
5 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 0:52:25 1:00:48 0:04:41 6  
6 Rolf Sunbäck 917 HSK Peppi H-vene Pieni 1.07 0:57:08 1:01:08 0:05:23 4  
7 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 0:53:52 1:01:24 0:05:18 2  
8 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 0:57:42 1:01:44 0:05:57 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.25.4
www.sailwave.com