event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2019

Lähtöryhmät yhdessä

Overall

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: LYS, Entries: 20, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 14.5. 21.5. Total Nett DH/W
1 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 20 22 42 42  
2 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 22 18 40 40  
3 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.32 10 16 26 26  
4 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 14 9 23 23  
5 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 DNF 20 20 20  
6 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 18 - 18 18  
7 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 16 - 16 16  
7 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 4 12 16 16  
9 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 - 14 14 14  
9 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 7 7 14 14  
11 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 5 8 13 13  
12 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 9 3 12 12  
12 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 6 6 12 12  
12 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 12 - 12 12  
15 Markku Hentinen 7850 EPS Vinca X-99 Iso 1.25 - 10 10 10  
15 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 8 2 10 10  
17 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 - 5 5 5  
18 Perttu Monthan 10742 HSK Thetis Beneteau First 31.7 Pieni 1.19 - 4 4 4  
18 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 3 1 4 4  
20 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charapita Albin Express Pieni 1.11 OCS - 0 0  


21.5.

Rata J
Tuuli 1-3 m/s SW/W

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 1:36:58 1:43:45 0:00:00 22  
2 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 1:21:30 1:45:57 0:01:41 20  
3 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 1:35:37 1:46:08 0:02:09 18  
4 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.32 1:21:45 1:47:55 0:03:09 16  
5 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 1:32:52 1:50:31 0:05:41 14  
6 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:27:18 1:52:37 0:06:52 12  
7 Markku Hentinen 7850 EPS Vinca X-99 Iso 1.25 1:30:22 1:52:58 0:07:22 10  
8 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:30:30 1:53:08 0:07:30 9  
9 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:28:55 1:53:49 0:07:52 8  
10 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:40:05 1:54:06 0:09:04 7  
11 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:27:11 1:54:13 0:07:59 6  
12 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 1:39:10 1:55:02 0:09:43 5  
13 Perttu Monthan 10742 HSK Thetis Beneteau First 31.7 Pieni 1.19 1:37:26 1:55:57 0:10:15 4  
14 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:36:40 1:58:54 0:12:19 3  
15 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:17:21 2:08:24 0:14:51 2  
16 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:57:34 2:14:02 0:26:33 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.25.4
www.sailwave.com