event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2019

Lähtöryhmät erikseen

Iso Lähtö

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: LYS, Entries: 8, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 14.5. 21.5. Total Nett DH/W
1 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.32 11 12 23 23  
2 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 13 6 19 19  
3 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 DNF 14 14 14  
4 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 3 10 13 13  
5 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 9 1 10 10  
6 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 7 2 9 9  
6 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 5 4 9 9  
8 Markku Hentinen 7850 EPS Vinca X-99 Iso 1.25 - 8 8 8  

Pieni Lähtö

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: LYS, Entries: 12, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 14.5. 21.5. Total Nett DH/W
1 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 15 12 27 27  
1 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 13 14 27 27  
3 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 3 8 11 11  
3 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 11 - 11 11  
5 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 - 10 10 10  
6 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 9 - 9 9  
7 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 5 2 7 7  
7 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 7 - 7 7  
9 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 - 6 6 6  
10 Perttu Monthan 10742 HSK Thetis Beneteau First 31.7 Pieni 1.19 - 4 4 4  
11 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 1 3 3  
12 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charapita Albin Express Pieni 1.11 OCS - 0 0  


21.5. - Iso Lähtö

Rata J
Tuuli 1-3 m/s SW/W

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 1:21:30 1:45:57 0:00:00 14  
2 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.32 1:21:45 1:47:55 0:01:29 12  
3 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:27:18 1:52:37 0:05:10 10  
4 Markku Hentinen 7850 EPS Vinca X-99 Iso 1.25 1:30:22 1:52:58 0:05:36 8  
5 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:30:30 1:53:08 0:05:44 6  
6 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:28:55 1:53:49 0:06:09 4  
7 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:27:11 1:54:13 0:06:18 2  
8 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:17:21 2:08:24 0:13:31 1  

21.5. - Pieni Lähtö

Rata J
Tuuli 1-3 m/s SW/W

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 1:36:58 1:43:45 0:00:00 14  
2 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 1:35:37 1:46:08 0:02:09 12  
3 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 1:32:52 1:50:31 0:05:41 10  
4 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:40:05 1:54:06 0:09:04 8  
5 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 1:39:10 1:55:02 0:09:43 6  
6 Perttu Monthan 10742 HSK Thetis Beneteau First 31.7 Pieni 1.19 1:37:26 1:55:57 0:10:15 4  
7 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:36:40 1:58:54 0:12:19 2  
8 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:57:34 2:14:02 0:26:33 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.25.4
www.sailwave.com