event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2019

Lähtöryhmät yhdessä

Overall

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Rating system: LYS, Entries: 16, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 14.5. Total Nett DH/W
1st Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 22 22 22  
2nd Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 20 20 20  
3rd Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 18 18 18  
4th Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 16 16 16  
5th Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 14 14 14  
6th Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 12 12 12  
7th Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.32 10 10 10  
8th Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 9 9 9  
9th Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 8 8 8  
10th Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 7 7 7  
11th Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 6 6 6  
12th Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 5 5 5  
13th Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 4 4 4  
14th Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 3 3 3  
15th Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 DNF 0 0  
15th Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charapita Albin Express Pieni 1.11 OCS 0 0  


14.5.

Rata E
Tuuli 6-8 m/s SW

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 1:15:25 1:23:43 0:00:00 22  
2 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 1:22:15 1:28:00 0:04:01 20  
3 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 1:12:58 1:28:17 0:03:47 18  
4 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:17:56 1:28:51 0:04:30 16  
5 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:11:10 1:28:58 0:04:12 14  
6 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:17:28 1:29:52 0:05:18 12  
7 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.32 1:08:31 1:30:27 0:05:06 10  
8 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:14:05 1:31:07 0:06:01 9  
9 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 0:55:05 1:31:26 0:04:39 8  
10 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:20:48 1:32:07 0:07:22 7  
11 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:10:37 1:32:30 0:06:43 6  
12 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:12:34 1:32:53 0:07:10 5  
13 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:12:28 1:33:29 0:07:34 4  
14 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:41:48 1:56:03 0:28:22 3  
15 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 DNF     0  
15 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charapita Albin Express Pieni 1.11 OCS     0  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.25.4
www.sailwave.com