event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2019

Lähtöryhmät erikseen

Pieni Lähtö

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Rating system: LYS, Entries: 9, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 14.5. Total Nett DH/W
1 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 15 15 15  
2 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 13 13 13  
3 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 11 11 11  
4 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 9 9 9  
5 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 7 7 7  
6 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 5 5 5  
7 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 3 3 3  
8 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 2 2  
9 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charapita Albin Express Pieni 1.11 OCS 0 0  

Iso Lähtö

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Rating system: LYS, Entries: 7, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 14.5. Total Nett DH/W
1 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 13 13 13  
2 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.32 11 11 11  
3 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 9 9 9  
4 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 7 7 7  
5 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 5 5 5  
6 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 3 3 3  
7 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 DNF 0 0  


14.5. - Pieni Lähtö

Rata E
Tuuli 6-8 m/s SW

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 1:15:25 1:23:43 0:00:00 15  
2 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 1:22:15 1:28:00 0:04:01 13  
3 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 1:12:58 1:28:17 0:03:47 11  
4 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:17:56 1:28:51 0:04:30 9  
5 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:17:28 1:29:52 0:05:18 7  
6 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:14:05 1:31:07 0:06:01 5  
7 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:20:48 1:32:07 0:07:22 3  
8 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:41:48 1:56:03 0:28:22 2  
9 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charapita Albin Express Pieni 1.11 OCS     0  

14.5. - Iso Lähtö

Rata E
Tuuli 6-8 m/s SW

Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:11:10 1:28:58 0:00:00 13  
2 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.32 1:08:31 1:30:27 0:01:07 11  
3 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 0:55:05 1:31:26 0:01:30 9  
4 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:10:37 1:32:30 0:02:43 7  
5 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:12:34 1:32:53 0:03:04 5  
6 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:12:28 1:33:29 0:03:30 3  
7 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 DNF     0  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.21.1
www.sailwave.com