event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2019

Lähtöryhmät yhdessä

Overall

Sailed: 8, Discards: 3, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 51, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 14.5. 21.5. 28.5. 4.6. 11.6. 13.8 20.8. 27.8. 3.9. 10.9. Total Nett DH/W
1 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 22 (18) 22 (19) 22 26     (17) 31 177 123  
2 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 20 22 (-) 14 (-) (-)     26 33 115 115  
3 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) (-) - 20 28     30 35 113 113  
4 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 12 (-) (8) 21 (-) 18     13 25 97 89  
5 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 14 (9) 18 (12) (8) 20     16 20 117 88  
6 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 (4) (12) (14) 14 14 17     18 23 116 86  
7 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 (-) (-) 9 11 18 (-)     22 22 82 82  
8 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 8 (2) (1) (-) 6 24     24 17 82 79  
9 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 (5) 8 16 (5) (5) 13     12 18 82 67  
9 Rolf Sunbäck 917 HSK Peppi H-vene Pieni 1.07 (-) (-) 6 4 (-) -     28 29 67 67  
11 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 (-) (-) (-) - - 30     32 - 62 62  
12 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 9 16 (2) (6) (-) 12     9 15 69 61  
13 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 (7) 7 (4) (-) 16 16     10 11 71 60  
14 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 (DNF) 20 12 25 (-) (-)     - - 57 57  
15 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 (-) (-) (-) - - 22     14 19 55 55  
15 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) (-) - - 15     19 21 55 55  
17 Jesse Kylänpää 11390 RPS Ree Dehler 34 SV Iso 1.27 (-) (-) 20 27 (-) -     - - 47 47  
18 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 (-) 14 5 (-) 10 5     11 (-) 45 45  
18 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 (6) (6) 7 15 (-) 7     7 9 57 45  
20 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 (-) (-) (-) - - -     15 27 42 42  
21 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 10 3 (-) 10 (-) (-)     - 14 37 37  
22 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 18 (-) (-) 7 9 (-)     - DNF 34 34  
23 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 (-) (-) (-) - - 14     - 13 27 27  
24 Panu Kuitunen 9869 HSK Colette First 36.7 Iso 1.28 (-) (-) (-) 23 - -     - - 23 23  
25 Markus Relander 11715 MVS Hooligan First 36.7 Iso 1.28 (-) (-) (-) - 12 9     - - 21 21  
26 Anssi Narvala 902 SPS Hertta-Ässä H-vene Pieni 1.08 (-) (-) (-) - - -     20 - 20 20  
27 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 (-) (-) 3 (-) - -     - 16 19 19  
27 Markku Hentinen 7850 EPS Vinca X-99 Iso 1.25 (-) 10 (-) 9 (-) -     - - 19 19  
29 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.18 (-) (-) 10 8 (-) -     - - 18 18  
30 Samuli Leisti 1 HSK ZeroEmission TP52 Iso 1.82 (-) (-) (-) 17 - -     - - 17 17  
30 Sami Ruotsalainen 11952 KoPu Patio de Goma Murena Pieni 1.09 (-) (-) (-) 2 1 8     6 - 17 17  
32 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 16 (-) (-) (-) - -     - - 16 16  
33 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 (-) (-) (-) - - -     8 5 13 13  
34 Risto Niemi 202 KoPu Dike S&S Pieni 1.1 (-) (-) (-) - - -     - 12 12 12  
35 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.07 (-) (-) (-) - - 6     5 - 11 11  
35 Ville Pirinen 5151 KoPu Vadelma Dehler 34 Pieni 1.17 (-) (-) (-) - - 2     3 6 11 11  
35 Jorma Valkama 78 HSK Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 (-) (-) (-) - - 11     - - 11 11 DH
38 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 3 1 (-) 1 (-) 3     (-) 2 10 10  
38 Joonas Tuompo 10834 NJK MissFox X-99 Iso 1.25 (-) (-) (-) - - -     - 10 10 10  
38 Raine Malja 2097 EMK Pauleena Lancing 47 Iso 1.30 (-) (-) (-) - - 10     - - 10 10  
41 Teemu Ahmaniemi 8770 KoPu Escape First 300 Spirit Pieni 1.18 (-) (-) (-) - - 4     - 4 8 8  
41 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 (-) (-) (-) - - -     - 8 8 8 DH
41 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 (-) 5 (-) 3 (-) -     - - 8 8  
44 Ari Känsäkoski 38 RORC FUJI Class40 Iso 1.48 (-) (-) (-) - - -     DNF 7 7 7  
44 Henry Intovuori 3556 Köyps Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 (-) (-) (-) - 3 1     - 3 7 7  
44 Arno Niiranen 153 M Lilla Extra Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) (-) - 7 -     - - 7 7  
47 Inka Näkkäläjärvi 459 M Adele Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) (-) - 4 -     - - 4 4  
47 Kalle Saarelainen 13092 HSK Jamei J92 Pieni 1.23 (-) (-) (-) - - -     4 - 4 4  
47 Perttu Monthan 10742 HSK Thetis Beneteau First 31.7 Pieni 1.19 (-) 4 (-) (-) - -     - - 4 4  
50 Pasi Uoti 10004 EPS Rush Kölivene, yksirunko Iso 1.47 (-) (-) (-) - - -     2 - 2 2  
50 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charapita Albin Express Pieni 1.11 (OCS) (-) (-) - 2 -     - - 2 2  


14.5.

Rata E
Tuuli 6-8 m/s SW

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 1:15:25 1:23:43 0:00:00 22  
2 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 1:22:15 1:28:00 0:04:01 20  
3 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 1:12:58 1:28:17 0:03:47 18  
4 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:17:56 1:28:51 0:04:30 16  
5 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:11:10 1:28:58 0:04:12 14  
6 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:17:28 1:29:52 0:05:18 12  
7 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:14:05 1:31:07 0:06:01 10  
8 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 1:08:31 1:31:08 0:05:34 9  
9 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 0:55:05 1:31:26 0:04:39 8  
10 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:20:48 1:32:07 0:07:22 7  
11 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:10:37 1:32:30 0:06:43 6  
12 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:12:34 1:32:53 0:07:10 5  
13 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:12:28 1:33:29 0:07:34 4  
14 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:41:48 1:56:03 0:28:22 3  
15 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 DNF     0  
15 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charapita Albin Express Pieni 1.11 OCS     0  

21.5.

Rata J
Tuuli 1-3 m/s SW/W

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 1:36:58 1:43:45 0:00:00 22  
2 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 1:21:30 1:45:57 0:01:41 20  
3 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 1:35:37 1:46:08 0:02:09 18  
4 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 1:21:45 1:48:44 0:03:44 16  
5 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 1:32:52 1:51:26 0:06:24 14  
6 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:27:18 1:52:37 0:06:52 12  
7 Markku Hentinen 7850 EPS Vinca X-99 Iso 1.25 1:30:22 1:52:58 0:07:22 10  
8 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:30:30 1:53:08 0:07:30 9  
9 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:28:55 1:53:49 0:07:52 8  
10 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:40:05 1:54:06 0:09:04 7  
11 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:27:11 1:54:13 0:07:59 6  
12 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 1:39:10 1:55:02 0:09:43 5  
13 Perttu Monthan 10742 HSK Thetis Beneteau First 31.7 Pieni 1.19 1:37:26 1:55:57 0:10:15 4  
14 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:36:40 1:58:54 0:12:19 3  
15 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:17:21 2:08:24 0:14:51 2  
16 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:57:34 2:14:02 0:26:33 1  

28.5.

Rata J
Tuuli 5-6m/s E/SE

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 0:49:53 0:55:22 0:00:00 22  
2 Jesse Kylänpää 11390 RPS Ree Dehler 34 SV Iso 1.27 0:44:54 0:57:01 0:01:18 20  
3 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 0:46:30 0:58:08 0:02:12 18  
4 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 0:45:33 0:58:18 0:02:18 16  
5 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 0:45:20 0:58:29 0:02:25 14  
6 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 0:45:06 0:58:38 0:02:30 12  
7 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.18 0:50:28 0:59:33 0:03:33 10  
8 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 0:49:22 1:00:43 0:04:21 9  
9 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 0:52:25 1:00:48 0:04:41 8  
10 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 0:46:35 1:01:01 0:04:19 7  
11 Rolf Sunbäck 917 HSK Peppi H-vene Pieni 1.07 0:57:08 1:01:08 0:05:23 6  
12 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 0:51:01 1:01:13 0:04:52 5  
13 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 0:53:52 1:01:24 0:05:18 4  
14 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 0:57:42 1:01:44 0:05:57 3  
15 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 0:46:56 1:02:25 0:05:18 2  
16 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 0:39:09 1:04:59 0:05:48 1  

4.6.

Rata F
Tuuli 5-6m/s SW

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Jesse Kylänpää 11390 RPS Ree Dehler 34 SV Iso 1.27 1:29:52 1:54:08 0:00:00 27  
2 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 1:28:06 1:54:32 0:00:18 25  
3 Panu Kuitunen 9869 HSK Colette First 36.7 Iso 1.28 1:29:39 1:54:45 0:00:29 23  
4 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:38:57 1:54:47 0:00:34 21  
5 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 1:45:00 1:56:33 0:02:11 19  
6 Samuli Leisti 1 HSK ZeroEmission TP52 Iso 1.82 1:04:42 1:57:45 0:01:59 17  
7 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:30:09 1:58:06 0:03:02 15  
8 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 1:50:31 1:58:15 0:03:51 14  
8 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:31:40 1:58:15 0:03:12 14  
10 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:34:45 1:58:26 0:03:27 12  
11 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 1:37:46 2:00:15 0:04:59 11  
12 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:38:10 2:00:45 0:05:23 10  
13 Markku Hentinen 7850 EPS Vinca X-99 Iso 1.25 1:37:00 2:01:15 0:05:42 9  
14 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.18 1:43:58 2:02:41 0:07:15 8  
15 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 1:43:14 2:04:55 0:08:55 7  
16 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 1:35:35 2:07:08 0:09:46 6  
17 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:39:26 2:07:16 0:10:16 5  
18 Rolf Sunbäck 917 HSK Peppi H-vene Pieni 1.07 2:04:04 2:12:45 0:17:24 4  
19 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 1:54:52 2:13:15 0:16:29 3  
20 Sami Ruotsalainen 11952 KoPu Patio de Goma Murena Pieni 1.09 2:05:35 2:16:53 0:20:53 2  
21 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2:14:01 2:32:47 0:33:54 1  

11.6.

Rata J, lyhennetty
Tuuli 1-5/s SE/E

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 1:32:07 1:42:15 0:00:00 22  
2 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 1:33:01 1:43:15 0:00:54 20  
3 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 1:35:06 1:56:58 0:11:58 18  
4 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:44:50 1:59:31 0:15:08 16  
5 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:34:03 2:01:19 0:14:47 14  
6 Markus Relander 11715 MVS Hooligan First 36.7 Iso 1.28 1:36:06 2:03:00 0:16:13 12  
7 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 1:44:03 2:04:52 0:18:51 10  
8 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 1:46:07 2:08:24 0:21:37 9  
9 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:42:55 2:08:39 0:21:07 8  
10 Arno Niiranen 153 M Lilla Extra Albin Express Pieni 1.11 1:59:11 2:12:18 0:27:04 7  
11 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:20:23 2:13:26 0:18:47 6  
12 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:49:49 2:20:34 0:29:56 5  
13 Inka Näkkäläjärvi 459 M Adele Albin Express Pieni 1.11 2:14:53 2:29:43 0:42:46 4  
14 Henry Intovuori 3556 Köyps Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 2:20:24 2:30:14 0:44:50 3  
15 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charapita Albin Express Pieni 1.11 2:16:18 2:31:18 0:44:11 2  
16 Sami Ruotsalainen 11952 KoPu Patio de Goma Murena Pieni 1.09 2:25:17 2:38:22 0:51:29 1  

13.8

Rata F
Tuuli 5-7/s 115 astetta

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 1:16:52 1:46:05 0:00:00 30  
2 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 1:36:16 1:46:51 0:00:42 28  
3 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 1:37:01 1:47:41 0:01:27 26  
4 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:05:24 1:48:34 0:01:30 24  
5 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:33:50 1:48:51 0:02:23 22  
6 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:27:48 1:49:45 0:02:56 20  
7 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:34:42 1:49:51 0:03:15 18  
8 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:26:24 1:51:27 0:04:10 17  
9 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:37:52 1:51:34 0:04:49 16  
10 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 1:41:15 1:52:23 0:05:41 15  
11 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 1:27:58 1:53:29 0:05:44 14  
12 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:31:10 1:56:42 0:08:18 13  
13 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 1:28:00 1:57:02 0:08:15 12  
14 Jorma Valkama 78 HSK Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 1:38:46 1:57:32 0:09:38 11 DH
15 Raine Malja 2097 EMK Pauleena Lancing 47 Iso 1.30 1:31:12 1:58:34 0:09:36 10  
16 Markus Relander 11715 MVS Hooligan First 36.7 Iso 1.28 1:32:50 1:58:50 0:09:58 9  
17 Sami Ruotsalainen 11952 KoPu Patio de Goma Murena Pieni 1.09 1:49:34 1:59:26 0:12:15 8  
18 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:32:18 2:00:55 0:11:20 7  
19 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.07 1:53:34 2:01:31 0:14:26 6  
20 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 1:42:01 2:02:25 0:13:37 5  
21 Teemu Ahmaniemi 8770 KoPu Escape First 300 Spirit Pieni 1.18 1:45:15 2:04:12 0:15:21 4  
22 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:51:30 2:07:07 0:18:27 3  
23 Ville Pirinen 5151 KoPu Vadelma Dehler 34 Pieni 1.17 1:48:40 2:07:08 0:18:00 2  
24 Henry Intovuori 3556 Köyps Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 1:59:45 2:08:08 0:20:37 1  

20.8.

Tulokset mitätöity. Puutteellinen ja epäselvä lähtöviesti.

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Place Points DH/W

27.8.

Tulokset mitätöity tuulen kuolemisen ja sumun vuoksi.

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Place Points DH/W

3.9.

D-rata myötäpäivää
Tuuli 10 m/s lounas

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 1:17:38 1:47:08 0:00:00 32  
2 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 1:36:33 1:47:10 0:00:02 30  
3 Rolf Sunbäck 917 HSK Peppi H-vene Pieni 1.07 1:40:37 1:47:40 0:00:29 28  
4 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 1:41:04 1:48:08 0:00:56 26  
5 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:05:21 1:48:29 0:00:49 24  
6 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 1:28:23 1:48:43 0:01:17 22  
7 Anssi Narvala 902 SPS Hertta-Ässä H-vene Pieni 1.08 1:41:27 1:49:34 0:02:15 20  
8 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 1:38:44 1:49:36 0:02:13 19  
9 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:25:04 1:49:44 0:02:01 18  
10 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 1:38:55 1:49:48 0:02:24 17  
11 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:28:12 1:50:15 0:02:30 16  
12 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:36:33 1:51:02 0:03:23 15  
13 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:36:40 1:52:08 0:04:19 14  
14 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:36:59 1:52:30 0:04:38 13  
15 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:28:21 1:53:05 0:04:39 12  
16 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 1:35:20 1:54:24 0:06:03 11  
17 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:40:35 1:54:40 0:06:36 10  
18 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 1:26:28 1:55:00 0:05:55 9  
19 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:31:55 1:56:44 0:07:34 8  
20 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:29:12 1:56:51 0:07:25 7  
21 Sami Ruotsalainen 11952 KoPu Patio de Goma Murena Pieni 1.09 1:50:22 2:00:18 0:12:05 6  
22 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.07 1:53:51 2:01:49 0:13:43 5  
23 Kalle Saarelainen 13092 HSK Jamei J92 Pieni 1.23 1:42:37 2:06:13 0:15:31 4  
24 Ville Pirinen 5151 KoPu Vadelma Dehler 34 Pieni 1.17 1:47:59 2:06:20 0:16:25 3  
25 Pasi Uoti 10004 EPS Rush Kölivene, yksirunko Iso 1.47 1:40:00 2:27:00 0:27:07 2  
26 Ari Känsäkoski 38 RORC FUJI Class40 Iso 1.48 DNF     0  

10.9.

Tuuli kaakosta 7-9 m/s

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 1:16:44 1:25:10 0:00:00 35  
2 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 1:19:43 1:25:18 0:00:07 33  
3 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 1:17:42 1:26:15 0:00:58 31  
4 Rolf Sunbäck 917 HSK Peppi H-vene Pieni 1.07 1:21:03 1:26:43 0:01:27 29  
5 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:15:59 1:27:23 0:01:55 27  
6 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:15:28 1:27:32 0:02:02 25  
7 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:07:57 1:27:39 0:01:55 23  
8 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 1:11:21 1:27:46 0:02:06 22  
9 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 1:19:05 1:27:47 0:02:21 21  
10 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:10:19 1:27:54 0:02:11 20  
11 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:16:10 1:28:21 0:02:44 19  
12 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:09:03 1:28:23 0:02:30 18  
13 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 0:53:32 1:28:52 0:02:13 17  
14 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 1:23:05 1:28:54 0:03:29 16  
15 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 1:07:20 1:29:33 0:03:18 15  
16 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:13:01 1:29:49 0:03:46 14  
17 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 1:11:18 1:31:59 0:05:16 13  
18 Risto Niemi 202 KoPu Dike S&S Pieni 1.1 1:24:02 1:32:26 0:06:36 12  
19 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:21:08 1:32:30 0:06:25 11  
20 Joonas Tuompo 10834 NJK MissFox X-99 Iso 1.25 1:14:02 1:32:33 0:05:54 10  
21 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:11:13 1:33:18 0:06:12 9  
22 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 1:11:12 1:33:59 0:06:40 8 DH
23 Ari Känsäkoski 38 RORC FUJI Class40 Iso 1.48 1:03:39 1:34:12 0:06:06 7  
24 Ville Pirinen 5151 KoPu Vadelma Dehler 34 Pieni 1.17 1:21:15 1:35:04 0:08:27 6  
25 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:15:17 1:35:37 0:08:13 5  
26 Teemu Ahmaniemi 8770 KoPu Escape First 300 Spirit Pieni 1.18 1:24:27 1:39:39 0:12:16 4  
27 Henry Intovuori 3556 Köyps Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 1:35:33 1:42:14 0:15:57 3  
28 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:32:26 1:45:22 0:17:43 2  
29 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 DNF     0  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.21.1
www.sailwave.com