event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2019

Lähtöryhmät erikseen

Pieni Lähtö

Sailed: 8, Discards: 3, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 31, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 14.5. 21.5. 28.5. 4.6. 11.6. 13.8 20.8. 27.8. 3.9. 10.9. Total Nett DH/W
1 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 15 (12) (14) 15 17 18     (10) 20 121 85  
2 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) (-) - 15 20     22 24 81 81  
3 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 13 14 (-) 13 (-) (-)     18 22 80 80  
4 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 (-) (-) 10 11 13 (-)     16 12 62 62  
5 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 (7) (-) 8 17 (-) 14     7 14 67 60  
6 Rolf Sunbäck 917 HSK Peppi H-vene Pieni 1.07 (-) (-) 6 4 (-) -     20 18 48 48  
7 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 (3) 8 (2) (-) 11 12     5 6 47 42  
8 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 (-) (-) (-) - - 16     8 10 34 34  
8 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 (-) 10 4 (-) 9 5     6 (-) 34 34  
10 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) (-) - - 10     12 11 33 33  
11 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 (-) (-) (-) - - -     9 16 25 25  
12 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 5 2 (-) 9 (-) (-)     - 8 24 24  
13 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 11 (-) (-) 5 7 (-)     - DNF 23 23  
14 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.18 (-) (-) 12 7 (-) -     - - 19 19  
15 Anssi Narvala 902 SPS Hertta-Ässä H-vene Pieni 1.08 (-) (-) (-) - - -     14 - 14 14  
15 Sami Ruotsalainen 11952 KoPu Patio de Goma Murena Pieni 1.09 (-) (-) (-) 2 1 7     4 - 14 14  
17 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 (-) (-) 1 (-) - -     - 9 10 10  
18 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 (-) 6 (-) 3 (-) -     - - 9 9  
18 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 1 (-) 1 (-) 3     (-) 2 9 9  
18 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 9 (-) (-) (-) - -     - - 9 9  
18 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.07 (-) (-) (-) - - 6     3 - 9 9  
22 Ville Pirinen 5151 KoPu Vadelma Dehler 34 Pieni 1.17 (-) (-) (-) - - 2     1 5 8 8  
22 Teemu Ahmaniemi 8770 KoPu Escape First 300 Spirit Pieni 1.18 (-) (-) (-) - - 4     - 4 8 8  
22 Jorma Valkama 78 HSK Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 (-) (-) (-) - - 8     - - 8 8 DH
25 Risto Niemi 202 KoPu Dike S&S Pieni 1.1 (-) (-) (-) - - -     - 7 7 7  
25 Henry Intovuori 3556 Köyps Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 (-) (-) (-) - 3 1     - 3 7 7  
27 Arno Niiranen 153 M Lilla Extra Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) (-) - 5 -     - - 5 5  
28 Inka Näkkäläjärvi 459 M Adele Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) (-) - 4 -     - - 4 4  
28 Perttu Monthan 10742 HSK Thetis Beneteau First 31.7 Pieni 1.19 (-) 4 (-) (-) - -     - - 4 4  
30 Kalle Saarelainen 13092 HSK Jamei J92 Pieni 1.23 (-) (-) (-) - - -     2 - 2 2  
30 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charapita Albin Express Pieni 1.11 (OCS) (-) (-) - 2 -     - - 2 2  

Iso Lähtö

Sailed: 8, Discards: 3, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 20, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 14.5. 21.5. 28.5. 4.6. 11.6. 13.8 20.8. 27.8. 3.9. 10.9. Total Nett DH/W
1 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 13 (6) 12 (4) (7) 12     10 15 79 62  
2 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 (3) 10 (8) (6) 11 10     12 17 77 60  
3 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 9 (1) (1) (-) 5 14     14 11 55 53  
4 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 5 (4) 10 (1) (3) 6     8 13 50 42  
4 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 11 12 (2) (2) (-) 4     6 9 46 42  
6 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 (DNF) 14 6 14 (-) (-)     - - 34 34  
7 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 (-) (-) (-) - - 16     16 - 32 32  
8 Jesse Kylänpää 11390 RPS Ree Dehler 34 SV Iso 1.27 (-) (-) 14 16 (-) -     - - 30 30  
9 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 7 (2) 4 8 (-) (1)     3 4 29 26  
10 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 (-) (-) (-) - - 8     - 7 15 15  
11 Panu Kuitunen 9869 HSK Colette First 36.7 Iso 1.28 (-) (-) (-) 12 - -     - - 12 12  
12 Markus Relander 11715 MVS Hooligan First 36.7 Iso 1.28 (-) (-) (-) - 9 2     - - 11 11  
12 Markku Hentinen 7850 EPS Vinca X-99 Iso 1.25 (-) 8 (-) 3 (-) -     - - 11 11  
14 Samuli Leisti 1 HSK ZeroEmission TP52 Iso 1.82 (-) (-) (-) 10 - -     - - 10 10  
15 Joonas Tuompo 10834 NJK MissFox X-99 Iso 1.25 (-) (-) (-) - - -     - 5 5 5  
15 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 (-) (-) (-) - - -     4 1 5 5  
17 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 (-) (-) (-) - - -     - 3 3 3 DH
17 Raine Malja 2097 EMK Pauleena Lancing 47 Iso 1.30 (-) (-) (-) - - 3     - - 3 3  
19 Pasi Uoti 10004 EPS Rush Kölivene, yksirunko Iso 1.47 (-) (-) (-) - - -     2 - 2 2  
19 Ari Känsäkoski 38 RORC FUJI Class40 Iso 1.48 (-) (-) (-) - - -     DNF 2 2 2  


14.5. - Pieni Lähtö

Rata E
Tuuli 6-8 m/s SW

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 1:15:25 1:23:43 0:00:00 15  
2 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 1:22:15 1:28:00 0:04:01 13  
3 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 1:12:58 1:28:17 0:03:47 11  
4 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:17:56 1:28:51 0:04:30 9  
5 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:17:28 1:29:52 0:05:18 7  
6 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:14:05 1:31:07 0:06:01 5  
7 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:20:48 1:32:07 0:07:22 3  
8 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:41:48 1:56:03 0:28:22 2  
9 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charapita Albin Express Pieni 1.11 OCS     0  

21.5. - Pieni Lähtö

Rata J
Tuuli 1-3 m/s SW/W

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 1:36:58 1:43:45 0:00:00 14  
2 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 1:35:37 1:46:08 0:02:09 12  
3 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 1:32:52 1:51:26 0:06:24 10  
4 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:40:05 1:54:06 0:09:04 8  
5 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 1:39:10 1:55:02 0:09:43 6  
6 Perttu Monthan 10742 HSK Thetis Beneteau First 31.7 Pieni 1.19 1:37:26 1:55:57 0:10:15 4  
7 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:36:40 1:58:54 0:12:19 2  
8 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:57:34 2:14:02 0:26:33 1  

28.5. - Pieni Lähtö

Rata J
Tuuli 5-6m/s E/SE

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 0:49:53 0:55:22 0:00:00 14  
2 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.18 0:50:28 0:59:33 0:03:33 12  
3 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 0:49:22 1:00:43 0:04:21 10  
4 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 0:52:25 1:00:48 0:04:41 8  
5 Rolf Sunbäck 917 HSK Peppi H-vene Pieni 1.07 0:57:08 1:01:08 0:05:23 6  
6 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 0:51:01 1:01:13 0:04:52 4  
7 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 0:53:52 1:01:24 0:05:18 2  
8 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 0:57:42 1:01:44 0:05:57 1  

4.6. - Pieni Lähtö

Rata F
Tuuli 5-6m/s SW

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:38:57 1:54:47 0:00:00 17  
2 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 1:45:00 1:56:33 0:01:36 15  
3 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 1:50:31 1:58:15 0:03:15 13  
4 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 1:37:46 2:00:15 0:04:27 11  
5 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:38:10 2:00:45 0:04:51 9  
6 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.18 1:43:58 2:02:41 0:06:42 7  
7 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 1:43:14 2:04:55 0:08:22 5  
8 Rolf Sunbäck 917 HSK Peppi H-vene Pieni 1.07 2:04:04 2:12:45 0:16:48 4  
9 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 1:54:52 2:13:15 0:15:55 3  
10 Sami Ruotsalainen 11952 KoPu Patio de Goma Murena Pieni 1.09 2:05:35 2:16:53 0:20:17 2  
11 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2:14:01 2:32:47 0:33:20 1  

11.6. - Pieni Lähtö

Rata J, lyhennetty
Tuuli 1-5/s SE/E

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 1:32:07 1:42:15 0:00:00 17  
2 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 1:33:01 1:43:15 0:00:54 15  
3 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 1:35:06 1:56:58 0:11:58 13  
4 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:44:50 1:59:31 0:15:08 11  
5 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 1:44:03 2:04:52 0:18:51 9  
6 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 1:46:07 2:08:24 0:21:37 7  
7 Arno Niiranen 153 M Lilla Extra Albin Express Pieni 1.11 1:59:11 2:12:18 0:27:04 5  
8 Inka Näkkäläjärvi 459 M Adele Albin Express Pieni 1.11 2:14:53 2:29:43 0:42:46 4  
9 Henry Intovuori 3556 Köyps Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 2:20:24 2:30:14 0:44:50 3  
10 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charapita Albin Express Pieni 1.11 2:16:18 2:31:18 0:44:11 2  
11 Sami Ruotsalainen 11952 KoPu Patio de Goma Murena Pieni 1.09 2:25:17 2:38:22 0:51:29 1  

13.8 - Pieni Lähtö

Rata F
Tuuli 5-7/s 115 astetta

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 1:36:16 1:46:51 0:00:00 20  
2 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 1:37:01 1:47:41 0:00:45 18  
3 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:33:50 1:48:51 0:01:43 16  
4 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:34:42 1:49:51 0:02:35 14  
5 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:37:52 1:51:34 0:04:08 12  
6 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 1:41:15 1:52:23 0:04:59 10  
7 Jorma Valkama 78 HSK Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 1:38:46 1:57:32 0:08:58 8 DH
8 Sami Ruotsalainen 11952 KoPu Patio de Goma Murena Pieni 1.09 1:49:34 1:59:26 0:11:32 7  
9 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.07 1:53:34 2:01:31 0:13:42 6  
10 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 1:42:01 2:02:25 0:12:58 5  
11 Teemu Ahmaniemi 8770 KoPu Escape First 300 Spirit Pieni 1.18 1:45:15 2:04:12 0:14:42 4  
12 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:51:30 2:07:07 0:17:46 3  
13 Ville Pirinen 5151 KoPu Vadelma Dehler 34 Pieni 1.17 1:48:40 2:07:08 0:17:20 2  
14 Henry Intovuori 3556 Köyps Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 1:59:45 2:08:08 0:19:53 1  

20.8. - Pieni Lähtö

Tulokset mitätöity. Puutteellinen ja epäselvä lähtöviesti.

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Place Points DH/W

27.8. - Pieni Lähtö

Tulokset mitätöity tuulen kuolemisen ja sumun vuoksi.

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Place Points DH/W

3.9. - Pieni Lähtö

D-rata myötäpäivää
Tuuli 10 m/s lounas

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 1:36:33 1:47:10 0:00:00 22  
2 Rolf Sunbäck 917 HSK Peppi H-vene Pieni 1.07 1:40:37 1:47:40 0:00:27 20  
3 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 1:41:04 1:48:08 0:00:54 18  
4 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 1:28:23 1:48:43 0:01:15 16  
5 Anssi Narvala 902 SPS Hertta-Ässä H-vene Pieni 1.08 1:41:27 1:49:34 0:02:13 14  
6 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 1:38:44 1:49:36 0:02:11 12  
7 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 1:38:55 1:49:48 0:02:22 10  
8 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:36:33 1:51:02 0:03:21 9  
9 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:36:40 1:52:08 0:04:17 8  
10 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:36:59 1:52:30 0:04:36 7  
11 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 1:35:20 1:54:24 0:06:01 6  
12 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:40:35 1:54:40 0:06:34 5  
13 Sami Ruotsalainen 11952 KoPu Patio de Goma Murena Pieni 1.09 1:50:22 2:00:18 0:12:03 4  
14 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.07 1:53:51 2:01:49 0:13:41 3  
15 Kalle Saarelainen 13092 HSK Jamei J92 Pieni 1.23 1:42:37 2:06:13 0:15:29 2  
16 Ville Pirinen 5151 KoPu Vadelma Dehler 34 Pieni 1.17 1:47:59 2:06:20 0:16:23 1  

10.9. - Pieni Lähtö

Tuuli kaakosta 7-9 m/s

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 1:16:44 1:25:10 0:00:00 24  
2 Timoleon Caravitis 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.07 1:19:43 1:25:18 0:00:07 22  
3 Pekka Annunen 279 KoPu 4PLAY Albin Express Pieni 1.11 1:17:42 1:26:15 0:00:58 20  
4 Rolf Sunbäck 917 HSK Peppi H-vene Pieni 1.07 1:21:03 1:26:43 0:01:27 18  
5 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:15:59 1:27:23 0:01:55 16  
6 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:15:28 1:27:32 0:02:02 14  
7 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 1:11:21 1:27:46 0:02:06 12  
8 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 1:19:05 1:27:47 0:02:21 11  
9 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:16:10 1:28:21 0:02:44 10  
10 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 1:23:05 1:28:54 0:03:29 9  
11 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:13:01 1:29:49 0:03:46 8  
12 Risto Niemi 202 KoPu Dike S&S Pieni 1.1 1:24:02 1:32:26 0:06:36 7  
13 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:21:08 1:32:30 0:06:25 6  
14 Ville Pirinen 5151 KoPu Vadelma Dehler 34 Pieni 1.17 1:21:15 1:35:04 0:08:27 5  
15 Teemu Ahmaniemi 8770 KoPu Escape First 300 Spirit Pieni 1.18 1:24:27 1:39:39 0:12:16 4  
16 Henry Intovuori 3556 Köyps Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 1:35:33 1:42:14 0:15:57 3  
17 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:32:26 1:45:22 0:17:43 2  
18 Antti Helenne 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.21 DNF     0  

14.5. - Iso Lähtö

Rata E
Tuuli 6-8 m/s SW

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:11:10 1:28:58 0:00:00 13  
2 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 1:08:31 1:31:08 0:01:38 11  
3 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 0:55:05 1:31:26 0:01:30 9  
4 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:10:37 1:32:30 0:02:43 7  
5 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:12:34 1:32:53 0:03:04 5  
6 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:12:28 1:33:29 0:03:30 3  
7 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 DNF     0  

21.5. - Iso Lähtö

Rata J
Tuuli 1-3 m/s SW/W

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 1:21:30 1:45:57 0:00:00 14  
2 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 1:21:45 1:48:44 0:02:05 12  
3 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:27:18 1:52:37 0:05:10 10  
4 Markku Hentinen 7850 EPS Vinca X-99 Iso 1.25 1:30:22 1:52:58 0:05:36 8  
5 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:30:30 1:53:08 0:05:44 6  
6 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:28:55 1:53:49 0:06:09 4  
7 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:27:11 1:54:13 0:06:18 2  
8 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:17:21 2:08:24 0:13:31 1  

28.5. - Iso Lähtö

Rata J
Tuuli 5-6m/s E/SE

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Jesse Kylänpää 11390 RPS Ree Dehler 34 SV Iso 1.27 0:44:54 0:57:01 0:00:00 14  
2 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 0:46:30 0:58:08 0:00:53 12  
3 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 0:45:33 0:58:18 0:01:00 10  
4 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 0:45:20 0:58:29 0:01:08 8  
5 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 0:45:06 0:58:38 0:01:14 6  
6 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 0:46:35 1:01:01 0:03:03 4  
7 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 0:46:56 1:02:25 0:04:04 2  
8 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 0:39:09 1:04:59 0:04:48 1  

4.6. - Iso Lähtö

Rata F
Tuuli 5-6m/s SW

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Jesse Kylänpää 11390 RPS Ree Dehler 34 SV Iso 1.27 1:29:52 1:54:08 0:00:00 16  
2 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 1:28:06 1:54:32 0:00:18 14  
3 Panu Kuitunen 9869 HSK Colette First 36.7 Iso 1.28 1:29:39 1:54:45 0:00:29 12  
4 Samuli Leisti 1 HSK ZeroEmission TP52 Iso 1.82 1:04:42 1:57:45 0:01:59 10  
5 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:30:09 1:58:06 0:03:02 8  
6 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:31:40 1:58:15 0:03:12 6  
7 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:34:45 1:58:26 0:03:27 4  
8 Markku Hentinen 7850 EPS Vinca X-99 Iso 1.25 1:37:00 2:01:15 0:05:42 3  
9 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 1:35:35 2:07:08 0:09:46 2  
10 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:39:26 2:07:16 0:10:16 1  

11.6. - Iso Lähtö

Rata J, lyhennetty
Tuuli 1-5/s SE/E

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:34:03 2:01:19 0:00:00 11  
2 Markus Relander 11715 MVS Hooligan First 36.7 Iso 1.28 1:36:06 2:03:00 0:01:19 9  
3 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:42:55 2:08:39 0:05:51 7  
4 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:20:23 2:13:26 0:07:18 5  
5 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:49:49 2:20:34 0:15:02 3  

13.8 - Iso Lähtö

Rata F
Tuuli 5-7/s 115 astetta

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 1:16:52 1:46:05 0:00:00 16  
2 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:05:24 1:48:34 0:01:30 14  
3 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:27:48 1:49:45 0:02:56 12  
4 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:26:24 1:51:27 0:04:10 10  
5 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 1:27:58 1:53:29 0:05:44 8  
6 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:31:10 1:56:42 0:08:18 6  
7 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 1:28:00 1:57:02 0:08:15 4  
8 Raine Malja 2097 EMK Pauleena Lancing 47 Iso 1.30 1:31:12 1:58:34 0:09:36 3  
9 Markus Relander 11715 MVS Hooligan First 36.7 Iso 1.28 1:32:50 1:58:50 0:09:58 2  
10 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:32:18 2:00:55 0:11:20 1  

20.8. - Iso Lähtö

Tulokset mitätöity. Puutteellinen ja epäselvä lähtöviesti.

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Place Points DH/W

27.8. - Iso Lähtö

Tulokset mitätöity tuulen kuolemisen ja sumun vuoksi.

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Place Points DH/W

3.9. - Iso Lähtö

D-rata myötäpäivää
Tuuli 10 m/s lounas

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 1:17:38 1:47:08 0:00:00 16  
2 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:05:21 1:48:29 0:00:49 14  
3 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:25:04 1:49:44 0:02:01 12  
4 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:28:12 1:50:15 0:02:30 10  
5 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:28:21 1:53:05 0:04:39 8  
6 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 1:26:28 1:55:00 0:05:55 6  
7 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:31:55 1:56:44 0:07:34 4  
8 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:29:12 1:56:51 0:07:25 3  
9 Pasi Uoti 10004 EPS Rush Kölivene, yksirunko Iso 1.47 1:40:00 2:27:00 0:27:07 2  
10 Ari Känsäkoski 38 RORC FUJI Class40 Iso 1.48 DNF     0  

10.9. - Iso Lähtö

Tuuli kaakosta 7-9 m/s

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:07:57 1:27:39 0:00:00 17  
2 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:10:19 1:27:54 0:00:12 15  
3 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:09:03 1:28:23 0:00:34 13  
4 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 0:53:32 1:28:52 0:00:44 11  
5 Magnus Silén 11969 NJK Krut Archambault A35 Iso 1.33 1:07:20 1:29:33 0:01:26 9  
6 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 1:11:18 1:31:59 0:03:21 7  
7 Joonas Tuompo 10834 NJK MissFox X-99 Iso 1.25 1:14:02 1:32:33 0:03:55 5  
8 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:11:13 1:33:18 0:04:18 4  
9 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 1:11:12 1:33:59 0:04:48 3 DH
10 Ari Känsäkoski 38 RORC FUJI Class40 Iso 1.48 1:03:39 1:34:12 0:04:25 2  
11 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:15:17 1:35:37 0:06:16 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.21.1
www.sailwave.com