event burgee venue burgee

KoPun Karvalakkikisa

5.10.2019

Lähtö - LYS 1 Ryhmä

Start: LYS 1, Finishes: Finish time, Time: 10:50:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Ryhmä LYS Finish Elapsed Corrected BCE DH
1 Ilmari Absetz 15476 RTM Kind of Magic IMX 38 LYS 1 1.31 14:49:20 3:59:20 5:13:32 0:00:00  
2 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-TRON Farr TP52 LYS 1 1.66 14:01:59 3:11:59 5:18:42 0:03:07  
3 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 LYS 1 1.38 14:43:39 3:53:39 5:22:26 0:06:27  
4 Ari Ojala 10936 EPS Speculator Finngulf 41 LYS 1 1.35 14:49:21 3:59:21 5:23:07 0:07:06  
5 Palle Eklund 11369 HSK VindUngen Finnflyer 36 LYS 1 1.32 15:02:03 4:12:03 5:32:42 0:14:32 DH
6 Ville Valtonen 11854 Kopu Earl Grey HP 1030 LYS 1 1.31 15:07:30 4:17:30 5:37:20 0:18:10  
7 Samuli Leisti 1 HSK ZeroEmission TP52 LYS 1 1.80 13:59:20 3:09:20 5:40:48 0:15:09  
8 Magnus Silen swe-1 NJK Kurt Archambault 35 LYS 1 1.33 15:07:22 4:17:22 5:42:18 0:21:38 DH
9 Ari Känsäkoski 38 RORC Fuji Class40 LYS 1 1.48 14:55:23 4:05:23 6:03:10 0:33:32  
10 Jari Selin 11573 EMK Storm Petrel Pogo 40 LYS 1 1.48 15:16:05 4:26:05 6:33:48 0:54:14  
11 Sebastian Gylling 16582 NJK Eira Swan 51 LYS 1 1.37 15:41:45 4:51:45 6:39:42 1:02:54  
12 Ljungberg 16400 SSJ Belmont Swan 51 LYS 1 1.37 15:47:08 4:57:08 6:47:04 1:08:17  

Lähtö - LYS 2 Ryhmä

Start: LYS 2, Finishes: Finish time, Time: 10:40:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Ryhmä LYS Finish Elapsed Corrected BCE DH
1 Tom Finell 10810 ESF FinnFun Finngulf 331 LYS 2 1.23 14:51:51 4:11:51 5:09:47 0:00:00  
2 Sakari Laulajainen 11611 KLV Ramdata Salona 37 IBC LYS 2 1.30 14:39:16 3:59:16 5:11:03 0:00:59  
3 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 LYS 2 1.25 14:52:09 4:12:09 5:15:11 0:04:20  
4 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 LYS 2 1.23 15:02:10 4:22:10 5:22:28 0:10:19  
5 Topi Simola 2714 HSK Allegra Baltic 43 LYS 2 1.30 14:48:47 4:08:47 5:23:25 0:10:30  
6 Panu Kuitunen 9869 HSK Colette First 36.7 LYS 2 1.28 14:53:51 4:13:51 5:24:56 0:11:50  
7 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 LYS 2 1.29 14:51:59 4:11:59 5:25:04 0:11:51  
8 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 LYS 2 1.23 15:05:50 4:25:50 5:26:59 0:13:59  
9 Jörgen Bärlund 11830 BSS Senja Bavaria 35 Match LYS 2 1.27 14:59:13 4:19:13 5:29:12 0:15:18 DH
10 Sauli Naski 10535 KVP eXolist X-99 LYS 2 1.25 15:07:50 4:27:50 5:34:48 0:20:01  
11 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 LYS 2 1.28 15:02:22 4:22:22 5:35:50 0:20:21  
12 Timoleon Caravitis 8800 Kopu Carlen Finngulf 39 LYS 2 1.28 15:05:23 4:25:23 5:39:41 0:23:22  
13 Niklas Gordin 29487 ESF First Lady First 36.7 LYS 2 1.28 15:12:44 4:32:44 5:49:06 0:30:43  

Lähtö - LYS 3 Ryhmä

Start: LYS 3, Finishes: Finish time, Time: 10:30:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Ryhmä LYS Finish Elapsed Corrected BCE DH
1 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 LYS 3 1.16 14:58:10 4:28:10 5:11:04 0:00:00  
2 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 LYS 3 1.16 14:58:40 4:28:40 5:11:39 0:00:30  
3 Pekka Annunen 279 Kopu 4PLAY Albin Express LYS 3 1.11 15:12:32 4:42:32 5:13:37 0:02:17  
4 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J80 LYS 3 1.21 14:49:22 4:19:22 5:13:50 0:02:17  
5 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 LYS 3 1.15 15:03:43 4:33:43 5:14:46 0:03:13  
6 Harald Hannelius 2674 NJK Charlotta FE 83 LYS 3 1.08 15:26:37 4:56:37 5:20:21 0:08:35  
7 Tuomas Ikonen 9732 EPS Ellu Elan 31 LYS 3 1.17 15:05:01 4:35:01 5:21:46 0:09:09  
8 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene LYS 3 1.07 15:34:07 5:04:07 5:25:24 0:13:24  
9 Perttu Monthan 10742 HSK Thetis Beneteau First 31.7 LYS 3 1.19 15:06:02 4:36:02 5:28:29 0:14:38 DH
10 Ville Salminen 10279 MSVK Xtempore X-302 LYS 3 1.16 15:23:51 4:53:51 5:40:52 0:25:41 DH
11 Haapala 2922 EMK Venla Jon 33 LYS 3 1.13 16:02:19 5:32:19 6:15:31 0:57:02  

Lähtö - DH Ryhmä

Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Ryhmä LYS Finish Elapsed Corrected BCE DH
1 Perttu Monthan 10742 HSK Thetis Beneteau First 31.7 DH 1.19 15:06:02 4:36:02 5:28:29 0:00:00 DH
2 Jörgen Bärlund 11830 BSS Senja Bavaria 35 Match DH 1.27 14:59:13 4:19:13 5:29:12 0:00:34 DH
3 Palle Eklund 11369 HSK VindUngen Finnflyer 36 DH 1.32 15:02:03 4:12:03 5:32:42 0:03:12 DH
4 Ville Salminen 10279 MSVK Xtempore X-302 DH 1.16 15:23:51 4:53:51 5:40:52 0:10:41 DH
5 Magnus Silen swe-1 NJK Kurt Archambault 35 DH 1.33 15:07:22 4:17:22 5:42:18 0:10:23 DH

www.kopu.fi


Sailwave Scoring Software 2.21.1
www.sailwave.com